Karolina Gronau ze Startu Lublin mistrzynią Polski w skoku wzwyż

Karolina Gronau po raz kolejny pokazała klasę w MP seniorów
Karolina Gronau po raz kolejny pokazała klasę w MP seniorów Karol Wiśniewski
Karolina Gronau ze Startu Lublin wywalczyła złoty medal w konkursie skoku wzwyż ex aequo z Magdaleną Ogrodnik (Śląsk Wrocław) podczas drugiego dnia mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce, które rozgrywane są na stadionie Zawiszy Bygdgoszcz. Obie zawodniczki uzyskały rezultat 1,88 m.

Na najniższym stopniu podium w bydgoskim czempionacie stanęły również ex arquo: Urszula Domel z AZS AWF Wrocław i Karolina Błażej z AZS AWF Kraków, zaliczając po 1,85 m.

W drugim dniu mistrzostw wicemistrzem Polski seniorów w rzucie młotem został ponadto Paweł Fajdek z Agrosu Zamość, uzyskując wynik 77,87 m. Wygrał Szymon Ziółkowski z AZS Poznań, posyłając młot na odległość 78,79 m. Brąz przypadł natomiast Wojciechowi Nowickiemu z Podlasia Białystok (70,62 m).