KFC oraz Pizza Hut przestały działać w gmachu dawnej Astorii stojącym na rogu Al. Racławickiej i Lipowej. Restauracje funkcjonowały tam przez 17 lat.

To wielka zmian na mapie kulinarnej Lublina. Po 17 latach działalności swoje podwoje zamknęły dwie restauracje działające w centrum miasta. Chodzi o KFC oraz Pizza Hut, które funkcjonowały w budynku dawnej Astorii u zbiegu Al. Racławickich i Lipowej.

Kilka dni temu na drzwiach do restauracji pojawiła się kartka z informacją „Z dniem 3 stycznia 2019 restauracja zostaje zamknięta (…) Pozdrawiamy, zespół KFC Astoria”.

- Wygasła umowa dzierżawy.

Nie doszliśmy do porozumienia w sprawie jej przedłużenia - tłumaczy Grzegorz Siemiński, prezes Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. LPGK dzierżawi budynek dawnej Astorii od miasta. Umowa obowiązuje do 2028 r.

LPGK liczyło się z taką sytuacją. Jeszcze w ubiegłym roku wystąpiło do ratusza o zmianę sposobu użytkowania parteru budynku przy ul.Lipowej. Została tam dopuszczona funkcja handlowo - usługowa. Przy czym sprzedaż nie może być prowadzona na powierzchni większej niż 2 tys. mkw. - Negocjujemy wynajem całego parteru budynku. Rozmowy trwają, na razie nie mogę ujawnić tego z kim są prowadzone - dodaje prezes Siemiński.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: