Kickboxing: Anna Maksim po raz kolejny pokazała wielką klasę

Anna Maksim (PTS Łuków) z trenerem Zenonem Pawlikowskim
Anna Maksim (PTS Łuków) z trenerem Zenonem Pawlikowskim archiwum Zenona Pawlikowskiego
Kolejny duży sukces zanotowała Anna Maksim, reprezentująca PTS Łukplast Łuków. Łukowianka tym razem została mistrzynią Polski seniorek w kickboxingu w formule light contact, rywalizując w kategorii plus 70 kg. Impreza rozegrana została w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W półfinale podopieczna trenera Zenona Pawlikowskiego pokonała Beatę Leśnik z Nowego Sącza, natomiast w pojedynku finałowym nie dała żadnych szans Marii Wiśniewskiej z Działdowa.

Po tym triumfie zawodniczka z Łukowa posiada dwa aktualne tytuły mistrzyni Polski - light contact (2011) oraz semi contact (2010). Tegoroczne mistrzostwa Polski w tej drugiej formule rozegrane zostaną dopiero w listopadzie (Mińsk Mazowieckim). Warto również dodać, że Maksim posiada również tytuł wicemistrzowski w formule full contact.

Przypomnijmy, że na ostrowieckich zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się również reprezentanci Sportowego Klubu Kickboxingu Politechniki Lubelskiej, zdobywając cztery krążki. W rywalizacji seniorów srebro zdobyli: Piotr Smoczyński (kategoria 74 kg) oraz Łukasz Habza (79 kg), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Michał Szafranek, rywalizujący w wadze powyżej 94 kg. Brąz wśród juniorów zdobył zaś Kamil Daniec (71 kg).