Kickboxing: Tomasz Borowiec wygrał Puchar Świata we włoskim Rimini

Tomasz Borowiec ze Sportowego Klubu Kickboxingu Politechniki Lubelskiej triumfował w zawodach Pucharu Świata w kickboxingu. Impreza rozegrana została we włoskim Rimini.

Lublinianin rywalizujący w wersji full contact w kategorii do 75 kg miał zmierzyć się w pojedynku finałowym z innym reprezentantem Polski - Przemysławem Ziemnickim z Warszawy, jednak ten poddał walkę walkowerem.

Borowiec znakomicie zaprezentował się w swojej pierwszej walce, wygrywając z aktualnym mistrzem świata w tej kategorii wagowej, reprezentantem Norwegii Andreasem Loudrupem (3:0). Norweg w drugiej rundzie leżał nawet w ringu i był liczony. W kolejnym pojedynku zawodnik SKKB Politechniki Lubelskiej jednogłośnie na punkty pokonał reprezentanta Jordanii, zapewniając sobie tym samym srebrny medal w turnieju.

W finale wagi powyżej 91 kg walczył ponadto Wojciech Jastrzębski z Kaliny Lublin, który przegrał z reprezentantem Rosji, zdobywając ostatecznie srebrny krążek.

Reprezentacja Polski wywalczyła ogółem w Rimini dziewięć medali (2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe), zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Triumfowali Ukraińcy, przed Rosjanami i Norwegami. We włoskim Pucharze Świata wystartowali reprezentanci z 16 krajów.