Kickboxing: Zawodnicy Dana Świdnik najlepsi w klasyfikacji generalnej

W Krynicy-Zdroju odbyły rozegrane zostały otwarte mistrzostwa Polski południowej w kickboxingu (wersja semi-contact). W imprezie wystartowała liczna grupa zawodników i zawodniczek z Lubelszczyzny, stając wielokrotnie na podium. Poza reprezentantami Polski, startowali również Słowacy.

Znakomity występ w turnieju zanotowała ekipa Dana Świdnik, wygrywając w klasyfikacji generalnej. Druga lokata przypadła drużynie Jas-Pol Krynica Zdrój, a trzecia Beskidowi Dragon Bielsko-Biała.

Wśród kadetek młodszych, złoto w kategorii +47 kg, wywalczyła Adrianna Skowrytko, która w finale pokonała przed czasem Jolantę Cichoń z Jas-Polu Krynica Zdrój. Trzecie miejsce w tej samej kategorii, zajęła natomiast Małgorzata Ciesielska.

Wśród kadetek wielką sensację sprawiła zaś Kamila Szymańska, która w finale kategorii -55 kg, pokonała zdecydowaną faworytkę - Sandrę Paszko z Dragona Bielsko-Biała, wielokrotną medalistkę Pucharów Świata i aktualną mistrzynię Polski. W kategorii plus 65 kg, ze srebrnym krążkiem wróciła ponadto Agnieszka Zawada.

Świetnie w imprezie zaprezentowali się również zawodnicy świdnickiego Dana. Do finału kategorii -63 kg, dotarło aż dwóch świdniczan - Kamil Daniel i Sebastian Chudzik. W pojedynku tym, lepszy okazał się ten drugi. W kategorii -69 kg, triumfował zaś Bartłomiej Daniel. W kategorii -89 kg juniorów, Adam Szabelski okazał się jedynym zgłoszonym zawodnikiem. Wystartował więc wśród seniorów, zdobywając złoto.

W krynickich zawodach dwa zwycięstwa odnieśli również reprezentanci Tang Soo Do Puławy: Paweł Zdun (kadet starszy, kategoria -42 kg) i Damian Gębal (junior, kategoria -74 kg).

Najlepszą zawodniczką imprezy uznano Sylwię Szymalę z Beskidu Dragon Bielsko Biała, a najlepszym zawodnikiem Marcina Jaworskiego z KSW Sokół Jarosław.