Kickboxing: Zawodnicy z Lubelszczyzny z dziesięcioma medalami mistrzostw Polski

Zawodnicy SKKB Politechniki Lubelskiej wywalczyli trzy medale
Zawodnicy SKKB Politechniki Lubelskiej wywalczyli trzy medale archiwum klubu
Z dziesięcioma medalami powrócili z mistrzostw Polski seniorów w kickboxingu w wersji full contact oraz semi contact reprezentanci z klubów Lubelszczyzny. Krajowy czempionat rozegrany został w dniach 1-2 października 2011 roku w Węgrowie.

Kolejny wielki tegoroczny sukces odniosły w Węgrowie zawodniczki Policyjnego Towarzystwa Sportowego Łukplast Łuków: Anna Maksim i Agnieszka Osial. Podopieczne trenera Zenona Pawlikowskiego startowały w formule semi contact (kategoria +70 kg) i obie dotarły do finału. Anna Maksim wywalczyła złoto, broniąc tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem, natomiast Agnieszka Osial, która jest aktualną mistrzynią Polski juniorek w tej formule, musiała uznać wyższość swojej koleżanki klubowej, zdobywając tym razem srebro.

Srebrny medal w formule full contact zdobył Wojciech Jastrzębski z Kaliny Lublin (+91 kg), zaś na najniższym stopniu podium w tej samej formule, stanął jego kolega klubowy Adam Jasiński, rywalizujący w wadze -60 kg.

Trzy brązy wywalczyli ponadto zawodnicy SKKB Politechniki Lubelskiej, startujący w wersji full contact: Damian Kowalczyk (-57 kg), Rafał Budzyński (-63,5 kg) oraz Tomasz Borowiec (-75 kg). Warto również dodać, że w mistrzostwach z powodu kontuzji nie wystartowało kilku czołowych zawodników SKKB Politechniki Lubelskiej.

W formule semi contact dobry występ zanotowali reprezentanci LKSW Dan Świdnik, którzy trzykrotnie stawali na podium. Mistrzem Polski w kategorii -57 kg został Marcin Gupta, pokonując w pojedynku finałowym Przemysława Mechowskiego z Legii Warszawa. W kategorii -74 kg brązowe krążki wywalczyli natomiast dwaj inni zawodnicy świdnickiego Dana: Jakub Kret i Grzegorz Kozłowski.

W mistrzostwach w Węgrowie rywalizowali reprezentanci 37 klubów w full contact oraz 17 w semi contact.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!