Kierowca TIR-a szalał po Izbicy. Poseł Poznański: "Tracę...

  Kierowca TIR-a szalał po Izbicy. Poseł Poznański: "Tracę szacunek do policji" (WIDEO)

  Katarzyna Sobczuk naszemiasto.pl

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Kierowca TIR-a szalał po Izbicy. Poseł Poznański: "Tracę szacunek do policji" (WIDEO)

  ©kadr z filmu

  Poseł Marek Poznański opublikował nagranie z jazdy po Izbicy. Widać na nim rozpędzonego TIR-a, który mknie po miejscowości nie zwracając uwagi na znaki. Kierowca TIR-a na tureckich numerach rejestracyjnych, wyprzedzał ciąg pojazdów na podwójnej linii ciągłej i przejściu dla pieszych.
  Kierowca TIR-a szalał po Izbicy. Poseł Poznański: "Tracę szacunek do policji" (WIDEO)

  ©kadr z filmu

  Zobaczcie co zarejestrowała kamera w aucie.


  Policja apeluje, by powiadamiać ich w takich przypadkach. Materiały z nagrań z kamer umieszczonych w prywatnych samochodach są bardzo często wykorzystywane przez mundurowych. Jednak w tym przypadku reakcja mundurowych była dość ospała. Dlaczego?

  Poseł Marek Poznański sytuację skomentował na swoim profilu na Facebooku: "Każdemu z nas zdarza się popełnić jakieś wykroczenie lub po prostu przekroczyć prędkość, ale wariatom drogowym mówię stanowcze NIE!
  Dzisiaj w Izbicy na drodze krajowej nr 17 natrafiłem na drogowego wariata w dodatku tureckiego. Palant TIRem w terenie zabudowanym na 3-ech! przejściach dla pieszych wyprzedzał mnie, jadące przede mną osobowe volvo, TIRa i kolejną osobówkę.

  Niezwłocznie zadzwoniłem na 112 po czym zostałem połączony z policją z Krasnegostawu, przedstawiłem zaistniałą sytuację i połączono mnie z policją w Zamościu. Przedstawiłem sytuację z nagrania, wskazałem kierunek przemieszczania się TIRa, opisałem wygląd ciągnika i naczepę, dogoniłem go w celu podyktowania nr rejestracji. Otrzymałem informację, iż zostanie zatrzymany. Powiedziałem, iż mam nagranie i mogę być świadkiem wykroczenia.

  Dojechałem do Zamościa, odbyłem służbowe spotkanie i zgrałem nagranie na CD w celu przekazania go funkcjonariuszom policji. Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że go nie zatrzymano, że się chyba minęli! Pojechałem na komendę w celu przekazania nagrania. Po kilkunastu minutach zeszła po mnie pani policjantka. Poszliśmy do pokoju na przesłuchanie.

  Jakie zdziwienie i oburzenie ogarnęło panią policjantkę jak dowiedziała się z jakim problemem do niej przyszedłem. Wzdychanie, sapanie. "ale co my mamy zrobić?" "czy komuś się coś stało?" "turecka rejestracja? jak go odszukać?" Powiedziałem, iż zapewne jedzie w kierunku przejścia granicznego w Hrebennem i tam stoi w kolejce.

  Pytam więc: "czy wyprzedzanie TIR-em w terenie zabudowanym na 3-ech przejściach dla pieszych kilku samochodów to normalna sytuacja i czy nie stwarzała ona zagrożenia życia lub zdrowia? " Usłyszałem odpowiedź: "nie mi to oceniać". Straciłem jako obywatel 45 min. swojego życia, chcąc pomóc policji. Nie usłyszałem ani jednego miłego słowa, nawet dziękuję. Zapytałem policjantki, a jakby coś się stało, a jakby był tam ktoś z pani rodziny? Co wtedy? Ręce mi opadły. Tak traci się szacunek do policji. Tak tworzy się znieczulicę społeczną. Mam nadzieję, iż w dalszej drodze nikogo turecki wariat TIRowiec nie zabije. Pozdrawiam i uważajcie na siebie w trasie!" - pisze na swoim profilu poseł Poznański.

  Odpowiedź policji
  Przed godziną 12.00 informację o kierowcy tira na tureckich numerach rejestracyjnych poseł Poznański przekazał dyżurnemu krasnostawskiej Policji. Z uwagi na to, że kierowcy wjeżdżali już na teren powiatu zamojskiego, dyżurny z Krasnegostawu skontaktował się z Zamościem. Ten tuż po zgłoszeniu na trasę nr 17 wysłał będące w jego dyspozycji dwa patrole. Po kilkunastu minutach z uwagi na fakt, że wspomniany tir nie nadjeżdżał dyżurny ustalił numer telefonu do świadka zdarzenia i próbował nawiązać z nim kontakt. Próby dodzwonienia się na numer świadka, a tym samym ustalenia dodatkowych okoliczności przemieszczania wspomnianej ciężarówki okazały się jednak bezskuteczne.

  Po godzinie 14.00 świadek zdarzenia zgłosił się do KMP w Zamościu. Tu policjantka zespołu ds. wykroczeń przyjęła od niego zawiadomienie o wykroczeniu spisując stosowny protokół. Zabezpieczone zostało również i dołączone do protokołu nagranie, które zarejestrowała kamera świadka zdarzenia. Czynności związane z przyjęciem i spisaniem protokołu zawiadomienia o wykroczeniu trwały 30 minut.

  W sprawach o wykroczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami rolą policji jest zgromadzenie materiału dowodowy i przekazanie go do sądu. W trakcie zbierania materiału dowodowego w tym przesłuchania świadka policjant musi zadać szereg pytań, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia, tak też było w tym przypadku. Trudno nam oceniać jak czynności wykonywane przez policjantkę zostały ocenione przez Pana Posła, to jego subiektywna opinia. Faktem jest jednak, że to nie policjant ale sąd jako organ niezawisły ocenia zgromadzone przez policję materiały i wypowiada się w kwestii winy sprawcy wykroczenia.

  Każda informacja o agresywnych kierujących jest dla nas ważna i istotna. Żadnej, nie lekceważymy. Faktem jest, że w tym przypadku kierujący tirem nie został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu świadka. Nie wynikło to jednak ze zlekceważenia przekazanych informacji. Patrol niezwłocznie po otrzymanym zgłoszeniu został skierowany na trasę przemieszczania się wspomnianego tira. Niestety taki pojazd nie przemieszczał się w tym czasie tą trasą. Nie oznacza to jednak, że sprawca wykroczeń za popełnione czyny odpowiedzialności nie poniesie. W sprawie tej prowadzone są czynności wyjaśniające w trybie przepisów kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

  podinsp. Joanna Kopeć
  KMP Zamość

  Czy Wy też spotkaliście się z podobnymi przypadkami szaleństw na drogach? Macie nagrania? Zgłaszacie na policję takie przypadki? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzu pod tekstem.


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (44)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żal mi tej policji

  Fajny Koleś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak by ktoś przechodził przez te pasy to co? Zabiło by go a policja by se na tyłkach siedziała.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  obywatel Poznański

  as (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  bardzo Panu dziekuje za czujnosc i wykazana incjatywe jako obywatela Polski , nalezy scigac i karac takich debili , a teraz czy jako posel Poznański cos Pan zrobi ? , aby taki sytauacje z policja...rozwiń całość

  bardzo Panu dziekuje za czujnosc i wykazana incjatywe jako obywatela Polski , nalezy scigac i karac takich debili , a teraz czy jako posel Poznański cos Pan zrobi ? , aby taki sytauacje z policja nigdy wiecej sie nie zdazyly ??zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k

  janka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  wyobrazcie sobie,że po tym przejściu dla pieszych codziennie wracają dzieci ze szkoły a nasza ,,straż wiejska''czyli policja łapie tych którzy piją piwko pod sklepem lub sikają w parku-dosłownie...rozwiń całość

  wyobrazcie sobie,że po tym przejściu dla pieszych codziennie wracają dzieci ze szkoły a nasza ,,straż wiejska''czyli policja łapie tych którzy piją piwko pod sklepem lub sikają w parku-dosłownie żałosnezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Co za żal z tej policji haha


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TIR

  Fajny Koleś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zgadzam się z tobą na milion procent. Poco w takim razie policja?! Chyba do niczego skoro takiej sprawy nieumie załatwić!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niestety

  lolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Policja robi to co najłatwiejsze: łapie za picie piwa w parku albo czai się w krzakach na gimbusów ze szczyptą konopi schowaną w majtkach.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  po co policja...

  adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  sorry tego tak nie mozna zostawic...stworzylismy profil na Facebook, dloczajcie!

  policja nie kiwnęła palcem ... ? ulzyjmy im w ich ciezkiej sluzbie...przynajmniej niektorym......rozwiń całość

  sorry tego tak nie mozna zostawic...stworzylismy profil na Facebook, dloczajcie!

  policja nie kiwnęła palcem ... ? ulzyjmy im w ich ciezkiej sluzbie...przynajmniej niektorym...

  https://www.facebook.com/pages/wyr%C4%99czmy-polsk%C4%85-policj%C4%99/499320600237066?sk=timelinezwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  slusznie

  a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  dopisujemy sie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tir

  krzysiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  jakieś pół roku temu jechałem na Vitosa w lublinie ciężarówka jadąc brawurowo w stronę centrum lublina zmieniając pas na lewy zepchną mnie na środek pasa zieleni, zatrzymałem ciężarówkę i...rozwiń całość

  jakieś pół roku temu jechałem na Vitosa w lublinie ciężarówka jadąc brawurowo w stronę centrum lublina zmieniając pas na lewy zepchną mnie na środek pasa zieleni, zatrzymałem ciężarówkę i zadzwoniłem na policję w odpowiedzi usłyszałem bardzo podobną odpowiedz ze strony dyspozytora " czy doszło do kontaktu między pojazdami i jeśli nikomu nic się nie stało to nie mają podstaw do interwencji"zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  reakcja

  przyzwyczajony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Samochodu nie Zatrzymali ale pewnie Poznański będzie teraz otoczony "opieką" policji bo zakłócił im błogi spokój. przecież o wiele łatwiej jest ścigać pijanych rowerzystów i pieszych bez...rozwiń całość

  Samochodu nie Zatrzymali ale pewnie Poznański będzie teraz otoczony "opieką" policji bo zakłócił im błogi spokój. przecież o wiele łatwiej jest ścigać pijanych rowerzystów i pieszych bez kamizelek odblaskowych.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie tylko krytyka

  anonim (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 16

  Ciekawe, czy gdyby policja rozwinęła przed Panem Posłem czerwony dywan i w ukłonach mu dziękowała za obywatelską postawę, to napisałby dobre słowo o policji na swoim blogu. Bo wygląda na to, że...rozwiń całość

  Ciekawe, czy gdyby policja rozwinęła przed Panem Posłem czerwony dywan i w ukłonach mu dziękowała za obywatelską postawę, to napisałby dobre słowo o policji na swoim blogu. Bo wygląda na to, że jak większość Polaków potrafi tylko krytykować...... zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZAPROSZENIE DLA ANONIMA

  PSYCHIATRA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  ZAPRASZAM NA BADANIA - FULL-SERVICE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szanowny Panie

  obywatel.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

  za rządów Komorowskiego i PO policja nie jest od dbania o bezpieczeństwo państwa, ale od "polowania" na obywateli by im za byle co wlepić mandat


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyżby wcześniej było inaczej?

  Zenon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Jestem przekonany, że za rządów poprzednich ekip politycznych strategia działania policji była identyczna. (mam dobrą pamięć a jeżdżę samochodem od 1979r).

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo