Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kierowcy parkują na Placu Teatralnym przy CSK

Małgorzata Szlachetka
W środę nowy pl. Teatralny wyglądał jak parking. - Plac nie był nigdy przewidziany na parking - zapewnia jego projektant.
W środę nowy pl. Teatralny wyglądał jak parking. - Plac nie był nigdy przewidziany na parking - zapewnia jego projektant. Małgorzata Genca
Plac Teatralny - oddany w niedzielę z wielką pompą, w środę był zastawiony przez auta. Należące głównie do budowlańców pracujących w CSK.

Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur od niedzieli nie jest już zamkniętym terenem budowy, na którym pracownicy mogą zostawiać auta. W środę przed południem na granitowej nawierzchni nowego placu naliczyliśmy 11 zaparkowanych samochodów, m.in z warszawską rejestracją. Stało tam też auto z logo lubelskiej firmy zajmującej się architekturą zieleni oraz lokalnego przedstawiciela branży elektrycznej.

Runął Lubelski Mur przed budynkiem CSK (ZDJĘCIA, WIDEO)

O wyjaśnienia poprosiliśmy przedstawicieli Centrum Spotkania Kultur, które jest gospodarzem placu. Piotr Franaszek, dyrektor CSK potwierdził, że parkują tam samochody pracowników Budimexu i podwykonawców. (Przypomnijmy, że CSK w przeciwieństwie do pl. Teatralnego nie jest jeszcze oddane do użytku, wciąż trwają tam prace).

Jak zastawianie nowego, reprezentacyjnego placu jest oceniane przez lublinian? „Zdaje się, że to przymiarki do kina samochodowego. To nowy projekt Spotkania Kultur?” - czytamy na stronie „Pieszego Lublina.”

- Plac nigdy nie był przewidziany na parking dla samochodów. To przestrzeń dedykowana pieszym i skejtom - podkreśla Bolesław Stelmach, projektant CSK.

Problem parkowania ma być rozwiązany po uruchomieniu 14 grudnia podziemnego, płatnego parkingu pod CSK. Będzie tam 247 miejsc. - Dziękujemy za uwrażliwienie nas na tę kwestię - komentuje Ewa Dados-Jabłońska, odpowiadająca w CSK za kontakty z prasą. I deklaruje: - Żeby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, CSK możliwie szybko i we własnym zakresie przygotuje i poniesie koszt montażu odpowiednich zabezpieczeń placu.

Zdjęcie z przełomu 1953 i 1954 roku. Teatru w Budowie jeszcze nie ma. Widoczny budynek to Komitet Wojewódzki PZPR, wybudowany kosztem Ogrodu Saskiego.

Jak to z Teatrem w Budowie było (ZDJĘCIA)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski