Klub sportowy Cement-Gryf Chełm uroczyście podsumował znakomity 2019 rok

Przełom roków to zawsze czas podsumowań i wyróżnień, także w sporcie. Podsumowania tegorocznego sezonu dokonał również klub sportowy Cement-Gryf Chełm. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu reprezentując swoje miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, kolejny raz odnieśli szereg sukcesów.

- Reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm medale zdobywali we wszystkich grupach wiekowych/ młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior. W minionym roku wywalczyli łącznie 126 medali w tym Mistrzostwa Polski : 27 medali, Międzynarodowe Turnieje: 26 , Ogólnopolskie Turnieje: 72 . Dziesięciokrotnie \reprezentowali Polskę w zawodach najwyższej rangi / Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata Kadetów, Mistrzostwa Europy i Świata Juniorów, Mistrzostwa Europy Młodzików, Wojskowe Mistrzostwa Świata mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes klubu.

Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpili: Szymon Szymonowicz, Katarzyna Kamińska, Katarzyna Krawczyk, Alan Matela, Urszula Piotrowska, Nikola Skórska, Anna Król. Największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk , zdobywając brązowy medal w Wojskowych Mistrzostwach Świata. Szymon Szymonowicz zajął siódme miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów. Tuż za podium na piątym miejscu Młodzieżowe Mistrzostwa Europy zakończyła Katarzyna Kamińska.

Ośmiokrotnie reprezentanci chełmskiego klubu stawali na najwyższym podium Mistrzostw Polski. Mistrzami Polski na 2019 rok zostali: Alan, Matela, Michał Biskupski, Szymon Szymonowicz, Anna Urbanowicz, Beata Federowicz, Katarzyna Kamińska, Wiktoria Kamela, Urszula Piotrowska.

W klasyfikacji zapasów kobiet Cement Gryf Chełm okazał się bezkonkurencyjna w kraju, gromadząc 781 pkt. Drugim klubem został ZKS Slavia Ruda Śląska – 666,5 pkt., a na trzecim miejscu uplasował się WZS WKS Grunwald Poznań- 450 pkt.

W punktacji zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych MKS Cement-Gryf Chełm zajął również pierwsze miejsce w kraju. Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie we współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili 292 pkt. Suma punktów zdobytych w tym współzawodnictwie zagwarantowała zajęcie czwartego miejsca w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani