Piotr Rutkowski
Kamil Semeniuk zdobył 9 punktów w wygranym przez Perugię meczu z Sadą Cruzeiro
Kamil Semeniuk zdobył 9 punktów w wygranym przez Perugię meczu z Sadą Cruzeiro Lucyna Nenow / Polska Press
W brazylijskim Betim drużyna Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka pokonała Sadę Cruziero 3:1 w drugim meczu fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata.

Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie, w której po grze na przewagi wygrała Sada Cruzeiro. Była to jednak jedyna partia wygrana przez obrońców tytułu.

W ekipie z Perugii, prowadzonej przez Andreę Anastasiego, najwięcej punktów zdobył Kubańczyk Jaime Herrera (20).

- Pierwsze dwa sety zagraliśmy bardzo dobrze, w trzecim zgubiliśmy koncentrację i podarowaliśmy go rywalom. Cieszę się, że wróciliśmy do gry z ogromną chęcią do walki — stwierdził Andrea Anastasi.

Semeniuk grał od początku spotkania i zakończył je z dorobkiem dziewięciu punktów. Z kolei Leon na parkiecie pojawił się tylko raz, w czwartym secie.

W pierwszym meczu KMŚ Perugia pokonała brazylijskie Volei Renata w trzech setach.

Dzięki temu Sir Safety zajęła pierwsze miejsce w grupie A. Jej półfinałowym rywalem, który odbędzie się w w nocy z soboty na niedzielę, będzie Itambe Minas. W drugim półfinale Sada zmierzy się z Itasem Trentino. Dojdzie zatem do dwóch konfrontacji włosko-brazylijskich.