Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koalicja antysmogowa. Lublin walczy z zanieczyszczonym powietrzem

Patrycja Pakuła
Patrycja Pakuła
Sześć pyłomierzy zakupiło miasto w celach edukacyjnych. Skorzysta z nich 30 lubelskich szkół podstawowych
Sześć pyłomierzy zakupiło miasto w celach edukacyjnych. Skorzysta z nich 30 lubelskich szkół podstawowych Łukasz Kaczanowski
Uczniowie szkół podstawowych w Lublinie zapoznają się na lekcjach z pyłomierzem, dzięki czemu sami będą mogli monitorować stan powietrza. O jego jakość dba firma LPEC, która aktywnie włączyła się do Koalicji Antysmogowej.

Sześć pyłomierzy zakupiło miasto w celach edukacyjnych. Skorzysta z nich 30 lubelskich szkół podstawowych, gdzie podczas zajęć uczniowie będą kontrolować stan powietrza w naszym mieście.

- W pierwszej kolejności urządzenia trafiły do placówek znajdujących się w otoczeniu osiedli domków jednorodzinnych, w różnych częściach miasta - mówi Monika Głazik z biura prasowego Miasta Lublin. Rzeczniczka dodaje, ze wszystkie niezbędne informacje w formie broszur i plansz wystawienniczych zostały przekazane szkołom. Pierwsza szóstka, do której trafiły, to SP nr 1 ul. Kunickiego 116, SP nr 5 ul. Smyczkowa 3, SP nr 30 ul. Nałkowskich 110, SP nr 50 ul. Roztocze 14, SP nr 17 ul. Krochmalna 29, SP nr 14 ul. Sławinkowska 50.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wręczyło swoim największym odbiorcom certyfikaty i tabliczki „NO SMOG”. Co to oznacza?

- To znak, że taki budynek nie emituje smogu - zdradza Teresa Stępniak-Romanek, rzecznik prasowy LPEC. Takich budynków jest w naszym mieście ok. 3800. - Tabliczki dostają tylko ci najwięksi ,do których należą między innymi Centrum Spotkania Kultur, Lubelskie Centrum Konferencyjne, czy lubelskie obiekty sportowe - wymienia rzeczniczka.

Koalicja antysmogowa ma na celu jest ograniczenie produkcji smogu w Lublinie. Robi to m.in. poprzez edukację mieszkańców miasta i pokazanie jak szkodliwy dla naszych organizmów jest smog. Partnerem akcji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Możliwość posługiwania się certyfikatami mają tylko takie firmy, które oferują czyste ciepło systemowe. – Otrzymane certyfikaty redukcji ogólnej i niskiej emisji potwierdzają, że oferowane przez nas ciepło systemowe stanowi wyjątkowo skuteczne narzędzie do ograniczenia niskiej emisji w Lublinie – podkreśla Marek Goluch, prezes zarządu LPEC S.A.

Koalicja antysmogowa ma na celu jest ograniczenie produkcji smogu w Lublinie. Robi to m.in poprzez edukację mieszkańców naszego miasta i pokazywanie jak szkodliwy dla naszych organizmów jest smog. Partnerem akcji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Koalicja antysmogowa. Lublin walczy z zanieczyszczonym powietrzem
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski