- Chciałam złożyć wniosek o dofinansowanie studiów podyplomowych, które miały mi pomóc w utrzymaniu pracy. Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo i poruszam się na wózku. Długo czekałam na taką możliwość, żeby dalej móc pracować i utrzymywać swoje dzieci - pisze Joanna Rachwalska w liście do naszej redakcji.
Dlatego z wypełnionymi dokumentami pojechała złożyć je do biura unijnego projektu Wschodniej Agencji Rozwoju, które mieści się przy ul. Koncertowej 19.
- Ale okazało się, że i tak nie damy rady, ponieważ biuro jest w mieszkaniu w bloku na pierwszym piętrze. Nie ma windy, drzwi są za wąskie na wózek, ale na dodatek jest tam 15 cm próg. Nie ma żadnych oznaczeń na budynku. Jak Pan mógł dać projekt z unijnych pieniędzy na dyskryminację osób niepełnosprawnych - pyta nasza Czytelniczka marszałka województwa lubelskiego.
W liście do redakcji dołączyła również zdjęcia potwierdzające przeszkodę w postaci schodów.
Pani Joanna dodaje, że następnego dnia znajoma osoba miała zanieść dokumenty w jej imieniu do biura, ale usłyszała, że jest to już niemożliwe, bo wszystkie pieniądze są rozdane.
Skargą pani Rachwalskiej zajął się Urząd Marszałkowski i wysłał pismo z prośbą o wyjaśnienia do Wschodniej Agencji Rozwoju, która zajmuje się realizacją projektu „Usługi rozwojowe dla MŚP" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Oto jaką otrzymał odpowiedź:
- Biuro Projektu znajduje się w Lublinie na parterze w lokalu przy ul. Koncertowej 19/35 - zaznacza Krzysztof Peczka, prezes WAR. I dodaje, że jeżeli biuro nie spełnia oczekiwań potencjalnego niepełnosprawnego uczestnika to dostępna jest również siedziba przy ul. Pana Balcera 6/148 (wejście do budynku z poziomu chodnika, winda z poziomu wejścia do budynku).
- Informacje w sprawie projektu można uzyskać również telefonicznie i mailowo, a dokumenty zgłoszeniowe można składać osobiście (w tym za pośrednictwem osób trzecich), listownie (w tym za pośrednictwem firmy kurierskiej) oraz e-mailowo. Pragnę zaznaczyć, iż osoba niepełnosprawna po odnalezieniu Biura Projektu oraz po dotarciu pod drzwi, mogła zapukać do drzwi i uzyskać wszystkie
informacje - zapewnia prezes.
Jednocześnie wyjaśnia, że podejmie działania naprawcze, którymi będą m.in. oznaczenie Biura Projektu (drzwi oraz okna) plakatem o większym rozmiarze, dodatkowe oznaczenie wejścia do budynku, zamieszczenie informacji na stronie projektu, iż osoby z niepełnosprawnością ruchową mają możliwość osobistego kontaktu z kadrą projektu w siedzibie beneficjenta.
- Tysiąc biegaczy na mecie Dychy do Maratonu. Mamy dużo zdjęć!
- Jesienny spacer po Ogrodzie Botanicznym UMCS (ZDJĘCIA)
- Wojownicy walczyli w Lublinie
- Kibice na meczu Motor - Wisła (ZDJĘCIA)
- Monika Palikot o domu w Lublinie, teatrze, podróżach i mężu
- Stawy Echo niemal bez wody. A tak wyglądały jeszcze niedawno
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?