Kolarstwo: Zawodnicy Lubelskiego Towarzystwa Kolarskiego rozpoczęli sezon 2013

Zawodnicy Lubelskiego Towarzystwa Kolarskiego rozpoczęli sezon 2013 od startu w Skandia Maraton Lang Team. W Warszawie na starcie stanęło czterech zawodników LTK. Dwie Panie - siostry Izabela i Beata Pazyna oraz dwóch Panów: Andrzej Paruch i Jakub Paruch.

Nasi zawodnicy startowali na dwóch dystansach: Medio (60 km) oraz Mini (37 km). Trasa dość szybka, nietrudna technicznie. Biegła głównie odcinkami ścieżkami rowerowymi, wałem Wisły oraz szutrami i asfaltami w okolicach Warszawy (okolice Wilanowa oraz Konstancin - Jeziornej). Trudnością mógł był przejazd, a raczej przejście, przez kładkę dla pierwszych nad ul Czerniakowską, co mogło uskutecznić ataki kolarzy.

Dystans MEDIO (60 km)

Dystans Medio wygrał Tadeusz Korzeniewski (Corratec Team) z czasem 1:40:40. Pierwsza z Pań była Magdalena Hałajczyk(Corratec Team) z czasem 1:54:05 /open 53 miejsce/. Nasza zawodniczka Izabela Pazyna zajęła 141 miejsce open, 9 wśród kobiet oraz 3 miejsce w kategorii K3 z czasem 2:07:25.

Dystans MINI (37 km)

Dystans MINI wygrał Mateusz Chojecki z Ośka Warszawa C3C z czasem 1:09:02. Nasza zawodniczka Beata Pazyna zajęła 318 miejsce open, 58 wśród kobiet, i 22 w kategorii K3 z czasem 1:55:27.

Andrzej Paruch ukończył rywalizację na 339 open, 227 wśród mężczyzn oraz 12 w kategorii M6. Andrzej stracił kilka cennych minut na wymianę dętki.

Do mety niestety nie dojechał Jakub Paruch (zerwany łańcuch).

Klasyfikacja generalna:

MEDIO:

Izabela Pazyna (kategoria K3) - miejsce 3

MINI

Beta Pazyna (K3) - miejsce 22

Andrzej Paruch (M6) - miejsce 12

Lubelskie Towarzystwo Kolarskie zajmuje 34 miejsce w Drużynowej Klasyfikacji Generalnej. Sklasyfikowanych jest 47 zespołów.

Następne starty: I Triathlon Amazonek (Majdan Sopocki, 4 maja), Lublin MTB Marathon (11 maja), II edycja Skandia MTB Marathon (18 maja, Kraków)