Kolarze zakończyli rywalizację w 36. Ogólnopolskim Wyścigu po Ziemi Lubartowskiej

Mikołaj Gutek (Mayday Team Start Lublin) wygrał klasyfikację generalną wśród juniorów młodszych Jarosław Duk
W niedzielę został rozegrany ostatni etap 36. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Lubartowskiej. Kolarze rywalizowali tym razem na trasie Górka Kocka - Lipniak - Dębica - Babczyzna - Tarkawica - Górka Kocka. Impreza zakończyła tegoroczną rywalizację.

W poszczególnych kategoriach triumfowali: Katarzyna Makarewicz z Mayday Team Start Lublin (młodziczki), Iza Bogusz z MKS Lewart AGS Lubartów (juniorki młodsze), Ewelina Szybiak z Resovii Rzeszów (kobiety open), Filip Deja z Pogoni Mostostal Puławy (młodzicy), Kamil Zajączkowski z Resovii Rzeszów (juniorzy młodsi) oraz Piotr Nickiewicz z LSKK Bełchatów (juniorzy).

- Zmagania odbywały się tradycyjnie w sześciu kategoriach wiekowych, a ogółem w niedzielnym wyścigu udział wzięło blisko 100 zawodników z całej Polski oraz z Białorusi - mówi Janusz Pożak, dyrektor wyścigu.

Dodajmy, że wcześniej kolarze walczyli 5 maja (I etap, start i meta w Michowie). Drugi etap rozegrano 8 lipca (start Serniki - meta Chlewiska), trzeci z nich odbył się 11 sierpnia (start Ostrów Lubelski - meta w Kamionce), natomiast 19 sierpnia zawodnicy ścigali się w czwartym etapie (start Ostrówek - meta Ostrów Lubelski).

W końcowej klasyfikacji zwyciężyli: Katarzyna Makarewicz (młodziczki), Iza Bogusz (juniorki młodsze), Katarzyna Wilkos z FML Poltino Azalia Brzóza Królewska (kobiety open), Filip Deja (młodzicy), Mikołaj Gutek z Mayday Team Start Lublin (juniorzy młodsi) oraz Patryk Pożak z MKS Lewart AGS Lubartów (juniorzy).