MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejarze z Lubelszczyzny: bez kolei nie będzie rozwoju

Marek Szymaniak
Kolejarze z Lubelszczyzny boją się o swoje miejsca pracy
Kolejarze z Lubelszczyzny boją się o swoje miejsca pracy Marek Szymaniak
W sobotę lubelscy kolejarze debatowali nad przyszłością i strukturami PKP. Uczestnicy debaty przyjęli cztery postulaty, które przedstawią ministerstwu infrastruktury oraz władzom PKP S.A.

Kolejarze żądają odstąpienia od planów likwidacji Sekcji Napraw i Utrzymania Taboru PKP IC w Lublinie. Wyrażają też sprzeciw wobec zamiarów zarządu PKP Cargo S.A. wyprowadzenia ze swoich struktur Wschodniego Zakładu Spółki w Lublinie. Kolejnym żądaniem kolejarzy jest modernizacja linii kolejowej E-7 Warszawa - Lublin. Tę ostatnią, nieplanowaną wcześniej, propozycję przedstawił zamojski poseł Sławomir Zawiślak.

Parlamentarzysta mówił, że nie można pozwolić na dalszą likwidację połączeń kolejowych z Zamojszczyzną. Przedstawił też propozycję, aby walczyć o przywrócenie dawnych połączeń, które wcześniej funkcjonowały na Lubelszczyźnie.

Debata związkowców i polityków to początek drogi i walki o miejsca pracy na kolei, a także rozwój Lubelszczyzny, którego gwarancją, wg kolejarzy, jest szybszy transport i rozwój infrastruktury. - Powstał dokument, czyli stanowisko lubelskiej opinii publicznej, który przekażemy ministrowi infrastruktury i władzom PKP S.A. Musimy walczyć o te miejsca pracy. To nie jest problem kilku etatów, tu chodzi o dobro całej Lubelszczyzny. Jeśli ktoś traci pracę, traci cały region - przekonywał senator Stanisław Gogacz.

Następnym krokiem, który zaproponowali uczestnicy, to konferencja poszerzona o grono polityków, parlamentarzystów, posłów, a także zarządy spółek centralnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski