Kolejna porażka koszykarek Pszczółki AZS UMCS Lublin w TBLK

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin, po niezwykle ambitnej walce, przegrały w niedzielę w hali MOSiR z ekipą Wisły Can-Pack Kraków.

Trzeciej porażki z rzędu w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet doznały koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin, przegrywając przed własną publicznością z zespołem aktualnych mistrzyń Polski, Wisłą Can-Pack Kraków 44:50.

Kibice zgromadzeni w hali MOSiR w I kwarcie przecierali oczy ze zdumienia, bowiem lublinianki po 4 minutach gry prowadziły już 9:2, wygrywając ostatecznie tę odsłonę różnicą 4 oczek. Druga kwarta należała już do przyjezdnych, które schodziły na przerwą z czteropunktową zaliczką.

Po przerwie akademiczki szybko wyszły na prowadzenie 31:29, ale kolejne minuty należały już do „Wiślaczek”, które zdobyły dziewięć oczek z rzędu. Na sześć minut przed końcem meczu krakowianki prowadziły już 45:34, ale „Pszczółki” nie poddawały się, doprowadzając do wyniku 42:45. Przyjezdne nie dały już sobie jednak odebrać wygranej.

– Bardzo żałuję, że przy stanie 42:45 spudłowałam rzut spod samego kosza, bowiem wówczas byłaby jeszcze szansa na zwycięstwo. Dobiła nas następnie Yvonne Turner, której rzut za 3 punkty przekreślił nasze szanse, choćby na dogrywkę – powiedziała Dominika Owczarzak, zawodniczka Pszczółki AZS UMCS.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - Wisła Can-Pack Kraków 44:50 (16:12, 9:17, 6:9, 13:12)