Kolejna wyjazdowa porażka. GKS Katowice - GKS Bogdanka 1:0

Kamil Balcerek
Jakub Hereta/Archiwum
Piłkarze GKS Bogdanka doznali kolejnej wyjazdowej porażki w rozgrywkach pierwszej ligi. Tym razem stracili punkty w Katowicach, gdzie miejscowy GKS wygrał 1:0.

Spotkanie na Śląsku było zacięte, a oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Katowice w dziesięciu, Bogdanka w dziewięciu. Nerwowa atmosfera udzieliła się szczególnie łęcznianom, którzy w 51 min i 67 min trafili do bramki rywali. Goli Sebastiana Szałachowskiego i Michała Renusza nie uznał jednak sędzia, wskazując na pozycję spaloną.

Jedyny gol meczu padł w 35 min. W polu karnym faulowany był Deniss Rakels, a jedenastkę na bramkę zamienił Przemysław Pitry.

GKS Katowice - GKS Bogdanka 1:0 (1:0)
Bramka:
Pitry 35 z karnego
Sędziował: Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry
Żółte kartki: Duda, Gancarczyk, Fonfara, Czerwiński, Kowalczyk (Katowice) - Kalkowski, Sołdecki, Renusz (Bogdanka).
Czerwone kartki: Sławomir Duda (Katowice) - 78 minuta, za drugą żółtą - Dawid Sołdecki (Bogdanka) - 73 minuta, za drugą żółtą, Michał Renusz (Bogdanka) - 90 minuta, za drugą żółtą
Katowice: Budziłek - Sadzawicki (39 Gancarczyk, 90 Radionow), Kamiński, Napierała, Chwalibogowski - Czerwiński, Duda, Fonfara, Pitry, Wołkowicz - Rakels (80 Cholerzyński).
Bogdanka: Prusak - Stefańczyk, Kalkowski (46 Szałachowski), Midzierski, Pielach - Zuber (59 Paluch), Sołdecki, Nikitović, Nowak, Renusz - Pešír.