Kolejna wyjazdowa porażka piłkarzy ręcznych Azotów Puławy. W Kwidzynie przegrali z MMTS

knowZaktualizowano
ks azoty puławy
Azoty Puławy przegrały w Kwidzynie z MMTS i jest do dla szczypiornistów z województwa lubelskiego siódma wyjazdowa, a dziewiąta w ogóle, porażka w obecnym sezonie PGNiG Superligi.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 28:26 (9:12)
MMTS: Szczecina, Dudek – Orzechowski 7, Potoczny 5, Krieger 4, Peret 4, Adamski 4, Kryński 1, Nogowski 1, Ossowski 1, Landzwojczak 1, Przytuła, Szczepański. Kary: 2 min. Trener: Tomasz Strząbała
Azoty: Koszowy, Bogdanow – Kaleb 7, Podsiadło 5, Panic 4, Rogulski 3, Gumiński 3, Matulic 2, Grzelak 1, Titow 1, Łyżwa, Kasprzak, Prce. Kary: 8 min. Trener: Zbigniew Markuszewski
Sędziowali: Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz (Warszawa); Widzów: 1200

Po kwadransie gry goście wyszli na prowadzenie i pierwszą połowę wygrali 12:9. W 43. minucie, po serii czterech trafień z rzędu (po dwie bramki zdobyli Łukasz Rogulski i Ante Kaleb), Azoty prowadziły 19:15. – Wydawało się, że mecz mamy kontrolą. Ale coś niedobrego zaczęło się dziać od 45. minuty – przyznał po spotkaniu Wojciech Gumiński.

Gdy wydawało się, że zespół z Puław złapał wiatr w żagle i to jest decydujący moment , który zapewni im triumf, zaczęły się ich problemy. Gospodarze w swoich kolejnych atakach byli niezwykle skuteczni i najpierw rzucili trzy bramki z rzędu, a po odpowiedzi Gumińskiego zdobyli jeszcze pięć goli.

W 54. minucie MMTS prowadził 23:20. – W naszej grze dochodziło do głupiego zachowania w ataku, czy do niepotrzebnych podań lub rzutów, które kwidzynianie odczytywali – uważa Gumiński.

Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego wprawdzie szybko zbliżyli się do rywala i trzykrotnie w końcówce rzucali bramki kontaktowe, ale ekipa MMTS nie wypuściła już z rąk szansy na wygraną. Ich najlepszym strzelcem okazał się były rozgrywający Azotów, Robert Orzechowski.

W ostatniej serii rundy zasadniczej PGNiG Superligi puławianie zmierzą się we własnej hali z Orlen Wisłą Płock.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u