MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny krok do utworzenia Centrum Komunikacyjnego w Hrubieszowie. To ważna inwestycja

Bogdan Nowak
Mieszkańcy Hrubieszowa i okolicznych miejscowości z uwagą przyglądają się całemu przedsięwzięciu. Bo funkcjonalne i estetyczne Centrum Komunikacyjne jest w mieście bardzo potrzebne i oczekiwane. Na zdjęciu podpisanie umowy z przedstawicielem firmy "Inform"
Mieszkańcy Hrubieszowa i okolicznych miejscowości z uwagą przyglądają się całemu przedsięwzięciu. Bo funkcjonalne i estetyczne Centrum Komunikacyjne jest w mieście bardzo potrzebne i oczekiwane. Na zdjęciu podpisanie umowy z przedstawicielem firmy "Inform" ze strony FB "Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa"
Centrum Komunikacyjne w Hrubieszowie zostanie oddane do użytku na początku 2024 r. Inwestycja pochłonie ponad 2 mln 408 tys. zł. Jej koszt będzie w całości sfinansowany z Funduszu Norweskiego. Kompletna dokumentacja projektowa tej inwestycji jest już tworzona. Będzie gotowa w sierpniu. Miejscowy magistrat właśnie podpisał umowę w tej sprawie z firmą „Inform”. Potem odbędą się przetargi i ruszą prace budowlane.

Mieszkańcy Hrubieszowa od lat marzą o dworcu z prawdziwego zdarzenia. Tę funkcję pełni teraz skromny przystanek busów przy ul. Piłsudskiego 55. To ma się zmienić. Jednak początki przedsięwzięcia były nietypowe. Jakie?

Głosowanie i konsultacje

Władze Hrubieszowa nawiązały współpracę z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej. Tam opracowano kilka koncepcji dla nowego centrum komunikacyjnego. Stworzyli je studenci pod nadzorem wykładowców. Potem wybrane koncepcje zostały poddane ocenie pasażerów za pośrednictwem strony internetowej hrubieszowskiego UM. Odbywały się też konsultacje społeczne.

Najwięcej głosów (42,6 proc.) zdobył projekt przygotowany przez zespół: Aleksandra Szczypka i Natalia Głód z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Magdalena Wysowska i Jakub Florczykiewicz z Wydział Inżynierii Lądowej tej uczelni. Zakres prac będzie duży. Planowana jest m.in. budowa poczekalni dla podróżnych z toaletą. Powstaną również „elementy zieleni wraz architekturą ogrodową”. Także cały teren wokół centrum komunikacyjnego zostanie uporządkowany.

Oczekiwanie na dworzec

To wszystko ma znaleźć się w dokumentacji projektowej przygotowanej przez firmę „Inform”. O podpisaniu z nią umowy Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa poinformowała na swoim profilu internetowym. To zadanie realizowane będzie w ramach projektu pn. ,,Rozwój Lokalny Hrubieszowa- od partycypacji do realizacji”: w ramach programu "Rozwój Lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Mieszkańcy Hrubieszowa i okolicznych miejscowości z uwagą przyglądają się całemu przedsięwzięciu - bo funkcjonalne i estetyczne Centrum Komunikacyjne jest w mieście bardzo potrzebne i oczekiwane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski