Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komfortowo i bezpiecznie dla mam i noworodków. Zobacz wyremontowany oddział położniczy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie

Zakończył się remont na oddziale położniczym przy ul. Lubartowskiej. Inwestycja kosztowała 11 mln złotych. Co się zmieniło?

- Wyremontowaliśmy pomieszczenia oddziału położniczego z patologią ciąży oraz oddział dla noworodków i wcześniaków, a także stworzyliśmy zaplecze diagnostyczne dla pacjentek. Dzięki tym zmianom, krótko mówiąc, jest bardziej nowocześnie i komfortowo dla naszych pacjentek. Sale są 1,2,3-łóżkowe zamiast np. 6-7 osobowych. Każda z sal posiada własną łazienkę. Mamy nowoczesne wyposażenie, chodzi np. o łóżka z materacami sterowane pilotem i z systemem przywoławczym. Sale wyposażone są również w przewijaki czy fotele do nauki opieki nad dzieckiem i karmienia. Zakupiliśmy również lampki nocne i szafki przyłóżkowe - wylicza dr n. med. Maria Bożenna Wawrzycka, ordynator położnictwa w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie.

Remont za 11 mln zł właśnie się zakończył przy ul. Lubartowskiej. Dzięki temu pacjentki zyskały również nowoczesną infrastrukturę zapewniającą komfort, w tym klimatyzację, dostęp do internetu w każdym pomieszczeniu. Jest też możliwość izolacji chorych w pokojach jednoosobowych. Z kolei personel dostał nowocześnie urządzone gabinety zabiegowe, dyżurki oraz pomieszczenia dla pracowników. W ramach remontu powstała też infrastruktura towarzysząca np. drogi pożarowe, windy logistyczne, klatka ewakuacyjna.

Oddział położniczy z oddziałem patologii ciąży w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie pełni funkcję ośrodka III stopnia referencyjności. Oznacza to, że hospitalizuje najcięższe przypadki, ciąże powikłane i mnogie, zapewniając wysoką jakość opieki położniczej. - Z uwagi na stale panującą epidemię SARS-CoV-2 i zwiększającą się liczbę pacjentek bezobjawowych każda rodząca zgłaszająca się do naszego szpitala ma wykonywany szybki test antygenowy. Takie działanie pozwala zwiększyć bezpieczeństwo zdrowotne pacjentek oraz personelu - dodaje Bartosz Jencz, rzecznik szpitala im. Jana Bożego.

Rocznie w szpitalu im Jana Bożego rodzi się około 1,8 tys. dzieci. Wskaźnik cięć cesarskich wynosi ok. 40 proc. Na trakcie porodowym znajduje się pięć stanowisk do rodzenia oraz jedna sala do porodu rodzinnego. Dostępne metody łagodzenia bólu to m.in. prysznic, kąpiel, gaz wziewny, środki przeciwbólowe, znieczulenie zewnątrzoponowe. Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie do dwóch godzin na sali obserwacyjnej przy porodówce. Następnie kobieta trafia na oddział położniczy. Dziecko w łóżeczku przebywa przy matce przez całą dobę.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski