Koncert uczniów lubelskiej szkoły muzycznej dla...

  Koncert uczniów lubelskiej szkoły muzycznej dla amerykańskich filmowców

  Joanna Biegalska

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Koncert uczniów lubelskiej szkoły muzycznej dla amerykańskich filmowców
  1/11
  przejdź do galerii

  ©bieg

  Zwieńczeniem kilkudniowej intensywnej pracy amerykańskich filmowców z Rotary International był koncert uczniów szkoły muzycznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej im. Paula Harrisa w Lublinie.
  W środę wieczorem w siedzibie Towarzystwa Muzycznego wystąpili główni bohaterowie reportażu. Emocje małych artystów i dźwięki melodii granych przez nich na fortepianie na długo zapamiętają goście z Ameryki. W zamian powstanie film, dzięki któremu cały świat dowie się o lubelskiej szkole dla utalentowanych muzycznie niepełnosprawnych dzieci.

  - Przeżyliśmy tutaj niezapomniane dni. Spotkaliśmy niezwykłych nauczycieli i wyjątkowe dzieci.
  Rejestrowaliśmy pracę pedagogów, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas dla wrażliwych na muzykę uczniów. To piękna idea Klubu Rotary Lublin Centrum - podkreśla Andrew Chudziński, producent i reżyser krótkometrażowego filmu o Szkole Muzycznej im. P. Harrisa w Lublinie. - Wyjeżdżamy stąd z wielogodzinnym materiałem filmowym i fotograficznym. O Lubelskiej szkole będzie głośno wszędzie, bo robicie tu coś ekstra.

  Amerykańscy filmowcy obiecali również, że przygotują specjalne materiały promocyjne w dłuższej wersji dla Rotary w Polsce a zwłaszcza dla Klubu Rotary Lublin Centrum, który stara się o pozyskanie grantu na zakup samochodu do przewożenia niepełnosprawnych uczniów.

  Ekipa filmowa z USA gościła i rejestrowała codzienne życie podopiecznych szkoły. - Moim celem jest pokazanie prawdy. Przekonałem się jak wiele znaczy dla tych młodych ludzi kontakt z muzyką, w jaki sposób nadaje sens ich życiu. To daje wiarę, że warto pomagać innym - dodaje Andrew Chudziński.

  Na zakończenie pobytu amerykańskich gości zorganizowano popis uczniów w jednej z sal kamienicy Wieniawskich, gdzie mieści się Szkoła Muzyczna im. P. Harrisa prowadzona też przez Towarzystwo Muzyczne w Lublinie.

  Koncert również był rejestrowany przez amerykańskich filmowców. Nie zabrakło wśród publiczności dobroczyńców tego przedsięwzięcia m.in.: Prezydenta Klubu Rotary Lublin Centrum Bogdana Hornowskiego i sekretarza Wojciecha Macha oraz członka zarządu red. Zbigniewa Miazgi. Wzruszenia nie ukrywali rodzice niepełnosprawnych dzieci oraz ich nauczyciele: Jan Kułaga, Illona Spychalska, Danuta Warząchowska.

  Gospodarzem wieczoru był Ryszard Heliasz, dyrektor Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się wspaniale mimo swoich ograniczeń związanych z niepełnosprawnością. Byli wspaniali. Brawa dla młodych artystów!  Nasze serwisy:
  Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
  Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
  Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
  Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
  Nasze filmy - Puls Polski
  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo