Koniec akcji „Stop bilet” w komunikacji miejskiej. Zobacz, ile osób z niej skorzystało

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
archiwum
Po ponad trzech miesiącach zakończyła się akcja „Stop bilet”. Z możliwości zawieszenia ważności biletu okresowego skorzystało ponad 13 tysięcy pasażerów komunikacji zbiorowej w Lublinie.

- 30 czerwca jest ostatnim dniem obowiązywania akcji "Stop bilet". Po tym terminie przyjmowane będę tylko i wyłącznie wnioski dotyczące odzyskania zawieszonych dni. Oznacza to również, że jeśli nie nastąpił jeszcze termin zakończenia biletu zawieszonego w ramach akcji „Stop bilet” - określony w momencie zakupu - od dnia 1 lipca zawieszenie nie będzie już liczone - informuje Monika Fisz z ZTM Lublin.

„Stop bilet” to akcja „wymyślona” na okres epidemii koronawirusa. Ruszyła 24 marca. W skrócie mechanizm był następujący: posiadacze biletów okresowych mogli – w związku z tym, że nie korzystali w okresie epidemii z komunikacji miejskiej – zawiesić ważność biletu. Skorzystało z takiego rozwiązania ponad 13 tys. pasażerów. Przy czym prawie 2500 osób odzyskało już „zawieszony" okres biletu.

- Procedura, wprowadzona w trybie wyjątkowym, miała na celu zrekompensować pasażerom tymczasowe ograniczenia i pozwolić na kontynuowanie podróży środkami transportu publicznego, po unormowaniu się sytuacji. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie mogli zawiesić swój bilet na ponad 100 dni

– przypomina Fisz.

Odzyskanie „zawieszonych” dni ważności biletu nie następuje automatycznie. Trzeba w tej sprawie złożyć wniosek do ZTM.

- Datę rozpoczęcia wykorzystania „zawieszonych” dni należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza on-line lub osobiście w Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM. Zachęcamy aby kwestie te uregulować w okresie wakacyjnym, kiedy ruch w punktach obsługi jest mniejszy. Już teraz można wskazać na formularzu termin ponownego rozpoczęcia korzystania z komunikacji miejskiej – mówi Fisz.

To kolejny m.in. po likwidacji strefy buforowej dla kierowców czy uruchomieniu klimatyzacji element „luzowania” ograniczeń w komunikacji miejskiej wprowadzonych w związku z COVID 19. W pojazdach obowiązuje jednak nadal limit dotyczący liczby pasażerów. Wynosi on 50 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Oznacza to, że w autobusie o standardowej długości – 12 metrów może jechać ok. 50 osób, zaś pojazd przegubowy może zabrać jednocześnie ok. 75 pasażerów.

W autobusach i trolejbusach trzeba zasłaniać usta i nos.

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie