Koniec marzeń o medalu. Polscy szczypiorniści przegrali z Islandią

RedakcjaZaktualizowano
Polscy szczypiorniści przegrali walkę o brązowy medal w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Podopieczni trenera Bogdana Wenty ulegli reprezentacji Islandii 26:29. Czwarta lokata "biało-czerwonych" daje im przepustkę do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Polscy piłkarze ręczni przegrali 26:29 mecz o brązowy medal przeciwko reprezentacji Islandii. Polacy zajęli czwartą lokatę w turnieju, co daje im przepustkę do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Islandczycy okazali się w pierwszej półgodzinie znacznie lepsi od "biało-czerwonych". Skuteczniej i z większą determinacją grali zarówno w ataku, jak i obronie.

W drugiej części gry "biało-czerwoni" zagrali o wiele lepiej, momentami dochodząc rywali na jeden punkt. Islandczycy nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, mimo iż przegrali drugą połowę 11:16.
Najwięcej bramek dla polskiego zespołu zdobył Bartosz Jurecki, Michał Jurecki i Tomasz Tłuczyński - po 4. Dla Islandii 7 goli strzelił Gudjon Valur Sigurdsson.

Polacy rozpoczęli mecz dobrze - od skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Tomasza Tłuczyńskiego. Potem było coraz gorzej - Islandczycy konsekwentnie powiększali przewagę, dochodząc aż do ośmiu bramek przewagi.

W drugiej połowie "biało-czerwoni" rozpoczęli odrabianie strat. Po ośmiu minutach mieli już tylko cztery bramki mniej od rywali (16:20). Znakomicie w tym okresie gry bronił Sławomir Szmal. W 41. minucie zespół Bogdana Wenty zmniejszył stratę do dwóch bramek, ale rywale przetrwali kryzys i zdobyli trzy gole z rzędu (23:18).

Na sześć minut przed końcem, po golu Bartosza Jureckiego, Polacy znów zbliżyli się na dwie bramki, a chwilę później Tomasz Tłuczyński zdobył bramkę kontaktową. Odpowiedź Islandczyków była jednak zdecydowana - dwa gole z rzędu. W nerwowej końcówce "biało-czerwoni" mieli jeszcze szanse na

Źródło: IAR

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Materiał oryginalny: Koniec marzeń o medalu. Polscy szczypiorniści przegrali z Islandią - Polska Times