Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Dzień dobry. Bileciki do kontroli", czyli sympatycznie o lubelskich "kanarach"

Małgorzata Szlachetka
Plakatowa kampania promocyjna ma się rozpocząć wiosną 2014 roku.
Plakatowa kampania promocyjna ma się rozpocząć wiosną 2014 roku. Jacek Babicz
Wiemy, według czyich pomysłów zostaną przygotowane komiksy pokazujące z przymrużeniem oka pracę lubelskich kontrolerów biletów.

Konkurs "Dzień dobry. Bileciki do kontroli" w założeniu miał być sposobem na ocieplenie wizerunku osób sprawdzających bilety w autobusach i trolejbusach. Trzy pierwsze miejsca zdobyły studentki z Lublina i to ich pomysły zostaną wykorzystane w nowej kampanii promocyjnej Zarządu Transportu Miejskiego.

Magdalena Pielecha, studentka administracji na KUL, zdobyła pierwsze miejsce, przedstawiając taką scenkę: Do autobusu wchodzi kontroler biletów. Młody mężczyzna z niepewną miną podaje mu kartę biletu elektronicznego. Kontroler sprawdza bilet na czytniku i informuje, że bilet jest nieważny. Na to oburzony mężczyzna pokazuje portfel: "Jak to nieważny?! W portfelu zajmuje miejsce tuż obok zdjęcia mojej żony". Druga lokata w konkursie przypadła Aleksandrze Drozd, studentce finansów i rachunkowości oraz polonistyki, obu kierunków na UMCS. - Po prostu weszłam na stronę z rozkładem, żeby sprawdzić godziny odjazdu mojego autobusu i zobaczyłam ogłoszenie - mówi laureatka drugiego miejsca.

Na czym polegał jej pomysł? Kontroler odpowiadał pasażerom frazami z wyliczanek z dzieciństwa, na przykład "Pałka - zapałka, dwa kije, kto nie skasował, się nie ukryje!", albo "Ene due rabe. Kto jedzie na gapę?"

Trzecie miejsce w konkursie "Dzień dobry. Bileciki do kontroli" zajęła Klaudia Majcher, studentka weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym. - Nie miałam zbyt dużo czasu na wymyślenie historyjek, bo do domu wróciłam po godzinie 22, a termin nadsyłania zgłoszeń mailem mijał o północy - opowiada. Klaudia Majcher wymyśliła scenkę, która dzieje się w trolejbusie numer 151. Zakapturzony chłopak chciał przechytrzyć kontrolera, udając, że mówi tylko po chińsku. Fortel się nie udaje, bo okazuje się, że sprawdzający bilety odpowiedział mu w tym samym języku "Ja rozumiem. Bilety do kontroli".

Na konkurs nadesłano 29 prac. Przewidziano nagrody: tablet (pierwsze miejsce), czytnik e-booków (drugie miejsce) i cyfrowa ramka na zdjęcia (trzecie miejsce), a także bilety miesięczne, odpowiednio na okres 150, 90 i 30 dni. Nagrody już zostały wręczone laureatkom konkursu.

- Każdy scenariusz mógł zawierać od 1 do maksymalnie 6 scenek sytuacyjnych. Trzy zwycięskie prace zostaną przelane na papier w formie schematycznych rysunków i wykorzystane jako plakaty w kampanii promocyjnej, którą planujemy rozpocząć na wiosnę 2014 roku - informuje Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM w Lublinie. Koszt kampanii to około 8,5 tys. złotych.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski