Konkurs "Warto być Polakiem" dla uczniów woj. lubelskiego. W...

  Konkurs "Warto być Polakiem" dla uczniów woj. lubelskiego. W piątek pierwszy etap testu o niepodległości

  Anna Pawelczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Konkurs "Warto być Polakiem" dla uczniów woj. lubelskiego. W piątek pierwszy etap testu o niepodległości

  ©archiwum/domena publiczna

  „Warto być Polakiem - Test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości” to konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który organizujemy wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie.
  Konkurs "Warto być Polakiem" dla uczniów woj. lubelskiego. W piątek pierwszy etap testu o niepodległości

  ©archiwum/domena publiczna

  Test dotyczy historii Polski w latach 1918-1925. Do udziału zgłosiło się 376 szkół z całego województwa. W piątek, 12 października uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe przystąpią do pierwszego etapu - międzyszkolnego. Mogą spodziewać się pytań m.in. z tematów, jakie przez ostatnie miesiące poruszaliśmy na łamach Kuriera Lubelskiego. Pytania testowe zostały ułożone przez znanego lubelskiego historyka, Macieja Białka. Gotowe formularze dostanie każda zgłoszona do konkursu szkoła.  Testy będą podzielone na dwa zestawy, każdy po 40 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. Czas na rozwiązanie to 45 minut. Wypełnione testy zostaną przesłane do Kuratorium Oświaty w Lublinie. Po sprawdzeniu, 19 października, zostaną podane nazwiska uczniów, którzy przejdą do finału wojewódzkiego, który odbędzie się pomiędzy 5 a 9 listopada 2018 r. w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

  Finalistami będzie troje uczniów z każdej szkoły, którzy w swojej kategorii wiekowej zdobędą największą ilość punktów. - Finał będzie miał formułę testu jednokrotnego wyboru, uczestnicy otrzymają specjalne urządzenia, za pomocą, których będą mogli podać swoją odpowiedź, pytanie wyświetli się na ekranie i będzie widoczne przez 30 sekund, uczestnik będzie miał tyle samo czasu na oddanie odpowiedzi. Nie będzie można wrócić do pytania - instruuje Edyta Pytka, szefowa marketingu Kuriera Lubelskiego.

  Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Będą to laptop marki ASUS, tablet Huawei oraz smartfon tej samej marki.

  Partnerami akcji są:

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo