MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Warto być Polakiem" dla uczniów woj. lubelskiego. W piątek pierwszy etap testu o niepodległości

Anna Pawelczyk
archiwum/domena publiczna
„Warto być Polakiem - Test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości” to konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, który organizujemy wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Test dotyczy historii Polski w latach 1918-1925. Do udziału zgłosiło się 376 szkół z całego województwa. W piątek, 12 października uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe przystąpią do pierwszego etapu - międzyszkolnego. Mogą spodziewać się pytań m.in. z tematów, jakie przez ostatnie miesiące poruszaliśmy na łamach Kuriera Lubelskiego. Pytania testowe zostały ułożone przez znanego lubelskiego historyka, Macieja Białka. Gotowe formularze dostanie każda zgłoszona do konkursu szkoła.

Testy będą podzielone na dwa zestawy, każdy po 40 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru. Czas na rozwiązanie to 45 minut. Wypełnione testy zostaną przesłane do Kuratorium Oświaty w Lublinie. Po sprawdzeniu, 19 października, zostaną podane nazwiska uczniów, którzy przejdą do finału wojewódzkiego, który odbędzie się pomiędzy 5 a 9 listopada 2018 r. w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Finalistami będzie troje uczniów z każdej szkoły, którzy w swojej kategorii wiekowej zdobędą największą ilość punktów. - Finał będzie miał formułę testu jednokrotnego wyboru, uczestnicy otrzymają specjalne urządzenia, za pomocą, których będą mogli podać swoją odpowiedź, pytanie wyświetli się na ekranie i będzie widoczne przez 30 sekund, uczestnik będzie miał tyle samo czasu na oddanie odpowiedzi. Nie będzie można wrócić do pytania - instruuje Edyta Pytka, szefowa marketingu Kuriera Lubelskiego.

Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Będą to laptop marki ASUS, tablet Huawei oraz smartfon tej samej marki.

Partnerami akcji są:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski