reklama

Kontra lubelska aktywistów w sprawie „ściany wstydu”. Proszą o pozwy sądowe

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Zaktualizowano 
Magdalena Długosz, liderka Lubelskiego Ruchu Miejskiego<br>
Magdalena Długosz, liderka Lubelskiego Ruchu Miejskiego Archiwum
Zaprzestania akcji „ściana wstydu” domagają się od Magdaleny Długosz, liderki Lubelskiego Ruchu Miejskiego, radni klubu prezydenta Żuka. W przeciwnym razie grożą pozwem sądowym. „Pozywajcie i nas” - odpowiadają inni z tego Ruchu.

- Skoro już się ogranicza wolność słowa i straszy się sądem za krytyczne wypowiedzi, to sugeruję rozesłać do wszystkich zaangażowanych osób podobne wezwania tylko dlatego, że domagają się innego Lublina - pisze w liście otwartym Szymon Pietrasiewicz z Lubelskiego Ruchu Miejskiego. I dodaje: - Dlatego będąc solidarnym z Magdaleną Długosz również proszę o taki pozew.

List to reakcja na środową konferencję prasową radnych z Klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka.

Czytaj także

Wezwali oni Magdalenę Długosz, liderkę LRM do zaprzestania rozpowszechniania „nieprawdziwych informacji”. Chodzi o planowaną akcję bilbordową „ściana wstydu”.

Na plakatach ma pojawić się napis, że radni, którzy poparli przyjęcie studium zagospodarowania Lublina działali na „szkodę Lublin”.

Studium dopuszcza m.in. zabudowę części górek czechowskich.

- Pani Magdalena Długosz jest liderką LRM i dlatego wobec niej skierowaliśmy wezwanie o zaprzestanie rozpowszechniania szkalujących nas informacji. To wezwanie a nie pozew, Szymon Pietrasiewicz chyba czegoś nie zrozumiał - komentuje Michał Krawczyk, przewodniczący kluby „prezydenckich radnych”.

I dodał: - Nikt inny nie dostanie wezwania, Szymon Pietrasiewicz również go nie dostanie. Traktuję jego wystąpienie jako chęć zaistnienia w mediach.

Radni na konferencji zapowiedzieli, że jeśli Długosz nie zastosuje się do wezwania, to złożą pozew do sądu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Rada Miasta Lublin. Nadzwyczajna sesja w sprawie górek czech...

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gest

Po kiego kupować jak właściciel oddaje do tego zrobi park po co kłocic sie o te kilka hektarów z ktorych i tak nikt nie korzysta. Ale to tak po „polsku” zacietrzewić sie dla Zasady bo z rozumem nie ma to nic wspólnego

G
Gość
2019-08-02T08:59:30 02:00, ksn55:

Ten cały Ruch to taki "rozruch" aby namieszać, nakręcić iiiii zaistnieć w mediach. Stara zasada '" nie ważne czy dobrze czy źle aby o tobie mówili(pisali)".

2019-08-02T09:02:11 02:00, Gość:

To jak propaganda Żukowa. G.wno robi dla tego miasta, a opowiada bajki o żelaznym wilku.

2019-08-02T10:19:35 02:00, Piotr:

To jak nazwać poprzedników Żuka.

2019-08-02T10:25:10 02:00, Gość:

Pruszkowski nie miał środków unijnych. Przygotował dokumentację, pozwolenia ministerialne, wykupił grunty, m.in. pod lotnisko w Świdniku. Nie dopuszczał do samowoli budowlanych - Zana, Kraśnickie. Nie dopuścił do zabudowy Górek, wbrew planowi zagospodarowania przestrzennego - co złamał "nocną zmianą" Żukow. Zrewitalizował Stare Miasto. W tym czasie Żukow, jako namiestnik min. skarbu państwa, likwidował zakłady i miejsca pracy Lublina i Lubelszczyzny.

PiS prawda!

P
Piotr
2019-08-01T23:19:31 02:00, Gość:

Koniec włodarza Lublina bliski.

Żuk musi odejść !

2019-08-02T07:59:17 02:00, Gość:

Jak Żuk odejdzie to cofniesz się znowu do wiochy!!!!!!!

Przecież ekipa Żuka to straszna mentalna wiocha

n
niepatriota

W działalności tych ruchów jest jeden poważny mankament. Ograniczają się do kontestacji, żądań i happeningów. Brakuje realnych projektów. OK, być może fajnie byłoby wyłączyć całe Górki Czechowskie spod zabudowy. Tylko jak zrobić i sfinansować?

Ja uważam, że zawarty kompromis jest dobry, i teraz cały wysiłek należy skoncentrować na tym aby ustalenia zostały wypełnione. Teren przeznaczony pod park jest bardzo duży - sześć razy większy od Ogrodu Saskiego.

G
Gość

Śnił mi się dzisiaj Tow. Stalin z nasi demokracją. Rządy Kacapów i Nasich mieliśmy do 1956 r. W Lublinie po wyzwoleniu mordownia na Zamku działała wydajnie do 1954 r. Dobrze, że B. Bierut zorganizował w Lublinie w 1954 r wystawę "X lat PRL " i zamienił mordownię na Zamku na Miejski Dom Kultury. I zaczęła być b. demokratyczna Polska.

P
Piotr
2019-08-02T08:59:30 02:00, ksn55:

Ten cały Ruch to taki "rozruch" aby namieszać, nakręcić iiiii zaistnieć w mediach. Stara zasada '" nie ważne czy dobrze czy źle aby o tobie mówili(pisali)".

2019-08-02T09:02:11 02:00, Gość:

To jak propaganda Żukowa. G.wno robi dla tego miasta, a opowiada bajki o żelaznym wilku.

To jak nazwać poprzedników Żuka.

J
Jef
2019-08-02T09:20:21 02:00, Gość:

Żukow reprezentuje beton lubelski...

Ty jesteś beton

z
zez

co to wogle za pomysł,ze nazwiska ludzi wieszać na tablicach, ale pIS pokazał i dał na to przyzwolenie, jak bilboardy z sędziami czy szubiennice i reszta zwolenników tejże partii robić chce to samo.

m
mm

Nie można szkalować ludzi, dobrze ,ze agecja odmowiła druku takich BB, byłoby jak z sędziami, to okrutne

g
grażka

to kampania wyborcza Lewicy ?

k
krak

zabetonowanie gorek jest szkoda dla lublina i mieszkancow

k
ksn55

Ten cały Ruch to taki "rozruch" aby namieszać, nakręcić iiiii zaistnieć w mediach. Stara zasada '" nie ważne czy dobrze czy źle aby o tobie mówili(pisali)".

G
Gość
2019-08-02T07:55:46 02:00, Gość:

Teraz larum - a mozna było pójść na referendum i wybrać właściwą opcję !

Polacy tak mają , wybory olewają a pózniej żale i pretensje że jest nie tak jak być miało !!! Żuk jest wykonawcą woli wyrażonej w referendum ( nieważnym ) czyli 90 % Lublinian " olało" los Górek Czechowskich i to są fakty i jest pozamiatane , koniec kropka !!

A gdzie są zwolennicy zabudowy Górek Czechowskich - olali temat? Nie pop prostu jest ich bardzo mało , a większość opowiedziało się przeciw wizji dewelopera. A że radni poparli plan dewelopera to wyraźnie pokazuje za kim są. Pan Michał Krawczyk został wybrany z Czechowa - tam frekwencja była wysoka i większość na NIE. Wobec tego radnych z czechowa powinien reprezentować swoich wyborców, ale widocznie czegoś nie zrozumiał.

c
czytelnik DW

i to jest najlepszy komentarz jaki ostatnio czytałem: "Chyba lepiej i taniej będzie jak radny Michał Krawczyk, zajmie się planowanymi hamakami pomiędzy drzewami na Czechowie, bo do roli męża stanu radnego najwyraźniej jeszcze nie dorósł i nigdy nie dorośnie."

G
Gość
2019-08-02T07:55:46 02:00, Gość:

Teraz larum - a mozna było pójść na referendum i wybrać właściwą opcję !

Polacy tak mają , wybory olewają a pózniej żale i pretensje że jest nie tak jak być miało !!! Żuk jest wykonawcą woli wyrażonej w referendum ( nieważnym ) czyli 90 % Lublinian " olało" los Górek Czechowskich i to są fakty i jest pozamiatane , koniec kropka !!

i tu się zgadzam a ta Magdalena Długosz lubi mącić jak ci z PiS to chyba ta sama zgraja

Dodaj ogłoszenie