O wykryciu koronawirusa w pacjentki leczonej w szpitalu w Kraśniku poinformowało w piątek rano ministerstwo zdrowia. Informację potwierdził Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika. Doprecyzował, że kobieta pochodzi z gminy Szastarka.
- Kobieta została przewieziona do Lublina. Pozostali pacjenci oddziału wewnętrznego i jego personel przebywają na szpitalnej kwarantannie - poinformował samorządowiec.
Kobiecie wykonano drugi test na SARS-CoV-2. Jego wyniki poznaliśmy w piątek po południu. Wskazują, że pacjentka nie jest zarażona koronawirusem. - Kobieta nie ma objawów zakażenia - mówi Piotr Krawiec, zastępca dyrektora kraśnickiego szpitala.
- Zakażonych242 727+ 1 483
- Zmarło7 058+ 0
9. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.
- Zakażonych:+33 480(4 886 154)
- Zmarło:+33(105 194)
- Szczepienia:+19 509(51 564 403)
Dodaje, że pierwszy test został wykonany pacjentce w ramach standardowego działania w tamtejszej placówce. - Testy na SARS-CoV-2 wykonujemy wszystkim pacjentom - tłumaczy Krawiec.
Oddział wewnętrzny szpitala pozostaje zamknięty. - Czekamy na wykonanie trzeciego testu - mówi zastępca dyrektora kraśnickiej placówki. Zaznacza, że oba wykonane do tej pory badania, były testami DNA.
- Weekendowy wypad na Lubelszczyźnie? Zobacz nasze propozycje
- Lublin z innej perspektywy. Na pewno rozpoznacie te miejsca
- 11 lat temu nasz region dotknęła straszna powódź. Przypominamy wstrząsające zdjęcia
- Masz dość noszenia maseczek? Popraw sobie humor memami
- Lubelskie gwiazdy Instagrama. Znacie je?
- Zaskakujące ogródki przy lubelskich blokach. Przyślij swój!
Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?