Koronawirus w woj. lubelskim. Raport aktualizowany. Tu...

  Koronawirus w woj. lubelskim. Raport aktualizowany. Tu znajdziesz najświeższe informacje o koronawirusie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Nowe wiadomości: 0

  Wszystkie wiadomości: 117

  Najnowsza -

  Koronawirus w woj. lubelskim. Raport aktualizowany. Tu znajdziesz najświeższe informacje o koronawirusie

  ©Łukasz Kaczanowski

  Mamy już trzynaście przypadków koronawirusa w województwie lubelskim. O najnowszych sześciu pozytywnych wynikach Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę. W Polsce stwierdzono dotąd 93 zachorowania. Dwie osoby zmarły: kobieta w Poznaniu i mężczyzna we Wrocławiu. Materiał jest aktualizowany.
  Koronawirus w woj. lubelskim. Raport aktualizowany. Tu znajdziesz najświeższe informacje o koronawirusie

  ©Łukasz Kaczanowski

  • Znana drogeria wprowadza limit zakupów: Tylko 3 sztuki artykułów higienicznych

   "W obecnej sytuacji nie możemy zagwarantować stałej dostępności produktów z kategorii żeli antybakteryjnych, płynów do dezynfekcji, mydeł czy podstawowych środków higienicznych, takich jak papier toaletowy. Przy masowych zakupach dokonywanych przez Klientów, towar jest wyprzedawany bardzo szybko i czasami w ogromnych ilościach, w związku z czym wprowadziliśmy limit jednorazowego zakupu maksymalnie 3 sztuk tego typu artykułów, aby zakupy mógł zrobić każdy" - poinformowała sieć drogerii Rossmann na swoim profilu na Facebooku. 

   Firma prosi też klientów o zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas wizyt w sklepach - chodzi m.in. o nieużywanie dostępnych w drogeriach testerów kosmetyków.

   - Sugerujemy także płatność bezgotówkową oraz możliwie jak najszybsze zakupy - czytamy w komunikacie.

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248173
  • 1,5 tys. wykonanych testów w ciągu ostatniej doby

   Ministerstwo zdrowia informuje, że do tej pory wykonano 4414 testów na obecność koronawirusa. - Co oznacza, że w ciągu ostatniej doby wykonanych zostało ponad 1,5 tys. testów - dodaje MZ. 

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248169
  • Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Lublinie. Osoba niepełnoletnia

   - Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby małoletniej, z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym - poinformowała w sobotę Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego. 

   Pacjent jest hospitalizowany na oddziale zakaźnym szpitala w Lublinie.

   Jak poinformowała rzeczniczka, aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

   W całym kraju po godz. 13 potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poza Lublinem chodzi o  2 osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. wielkopolskiego (Poznań), i 5 z województwa łódzkiego (Łódź).

   Łączna liczba zakażonych koronawirusem: 93/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248153
  • W kościele akademickim KUL - msze wyłącznie on-line

   KUL poinfomromował w sobotę, że, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego wszystkie msze św. w Kościele Akademickim KUL w niedzielę, 15 marca, będą dostępne dla wiernych wyłącznie w transmisji on-line . - Decyzja obowiązuje od dziś 14.03 od godz. 19. W poniedziałek, 16 marca, kościół będzie otwarty - czytamy w komunikacie uczelni.

   „W trosce o zdrowie wiernych, nie dysponując realną możliwością, by w kościele akademickim zrealizować zalecenia dotyczące wymogów bezpieczeństwa, wynikające z wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, zawieszamy publiczne sprawowanie Eucharystii i innych nabożeństw w niedzielę, 15 marca. Decyzja ta dotyczy również kaplic w domach studenckichPrzypominamy również, ze zgodnie z decyzją władz kościelnych wiernym udzielono dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Wspierajmy się nawzajem modlitwą”– informuje o. Rafał Sztejka, duszpasterz akademicki KUL.

   Godziny sprawowania Mszy św.: 8.00 , 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, (17.00 w języku angielskim), 19.00 i 20.30.

   Adres transmisji: https://www.kul.pl/kosciol-akademicki-online,art_55930.html

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248131
  • Infolinia MSZ dotycząca przekraczania granic

   Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Informacje są udzielane pod numerem telefonu +48 22 523 88 80. 

   Od 15 marca zostanie mocno ograniczony ruch na przejściach granicznych oraz wracają kontrole na granicach. Biuro rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformowało, że uruchamia infolinię na temat ograniczeń. Będzie można uzyskać m.in. informacje o tym, jak Polacy mają wracać do kraju. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu  +48 22 523 88 80. 

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248121
  • Lotnisko. O północy zostaną zawieszone loty międzynarodowe

   W nocy z soboty na niedzielę zostają wstrzymane wszystkie międzynarodowe loty z Lublina. Z lotniska będzie można dotrzeć do Warszawy, ale i to może się zmienić.

   O północy Polska wstrzymuje połączenia - kolejowe, morskie i lotnicze - z innymi krajami. Dlatego na 10 dni zostają wstrzymane tego typu loty z Portu Lotniczego Lublin.

   - Do 14.03.2020 do godz. 23:59 wszystkie połączenia międzynarodowe będą realizowane. Prosimy jednak o sprawdzanie ich statusu na stronie internetowej przewoźnika oraz o sprawdzanie wiadomości SMS na Państwa telefonach komórkowych, na które mogą być wysyłane ważne informacje dotyczące Państwa podróży - uczula PLL.

   Połączenia Lublin - Warszawa mają odbywać się normalnie, ale lotnisko radzi, aby status lotu sprawdzić u przewoźnika, czyli w linii lotniczej LOT.

   Dodajmy, że LOT odwołał już loty z Lublina z i do Warszawy 26 i 27 marca.

   Jeszcze dziś z Lublina ma wystartować samolot do Warszawy a wieczorem do Dublina.

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248099
  • 3 nowe przypadki w kraju. W sumie już 84

   - Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowała Ministerstwo Zdrowia.

   Potwierdzone wyniki dotyczą 2 osób z woj. pomorskiego (Gdańsk) i 1 z opolskiego (Opole).

   W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w całym kraju wynosi 84. Dwie osoby zmarły. 

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248043
  • Międzynarodowa konferencja odwołana. Zjazd Zbyszków także

   Nie odbędzie się Forum Regionów Trójmorza. Odwołany został „X Zjazd Zbyszków" i nie będzie świętowania imienin Józefa Piłsudskiego. Więcej informacji o odwołanych imprezach znajdziesz tutaj

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248041
  • 5 nowych przypadków w województwie lubelskim

   - Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Pięć pochodzi z województwa lubelskiego.

   Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego, poinformowała, że potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

   • jednej osoby starszej z powiatu janowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
   • dwóch osób w średnim wieku z powiatu janowskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,
   • dwóch osób młodych z powiatu lubelskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

   - Stan wszystkich osób jest dobry - podkreśla Agnieszka Strzępka.

   Na terenie województwa lubelskiego w sumie jest 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 274 osoby są poddane kwarantannie, a 2329 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

   81 przypadków w kraju

   Pozostałe przypadki, o których poinformowało Ministerstwo Zdrowia, pochodzą: 2 woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź).

   W sumie całym kraju zakażenie koronawirusem potwierdzono u 81 osób. Dwie osoby zmarły.

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248031
  • Bezpłatna pomoc prawna tylko zdalnie

   W związku z zagrożeniem koronawirusem, została zawieszona, aż do odwołania, stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Lublina. Obsługa klientów w punktach, również w zakresie mediacji, nie będzie świadczona - poinformowała Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

   Osoby, które chcą uzyskać pomoc, mogą ją otrzymać telefonicznie , za pośrednictwem maila lub komunikatora internetowego. - W tym celu należy przesłać skan podpisanego oświadczenia wraz z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady na adres: [email protected] - informuje Głazik. 

   Wzór oświadczenia wraz z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady prawnej na odległość oraz wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej lublin.eu w zakładce Nieodpłatna pomoc prawna

   Więcej informacji pod nr tel. (81) 466 12 10.

   • https://kurierlubelski.pl/koronawirus-w-woj-lubelskim-raport-aktualizowany-tu-znajdziesz-najswiezsze-informacje-o-koronawirusie/rz/c14-14847567/rw/248015

  Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.

  Warto zobaczyć

  Diety