Nasza Loteria

Koronawirus. Zmarł 86-letni pacjent. Mamy 14 nowych zachorowań w woj. lubelskim

Marek Podgajny
Marek Podgajny
Łukasz Kaczanowski
W Białej Podlaskiej, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, zmarł 86-letni mężczyzna z infekcją COVID-19 z szeregiem chorób współistniejących. - poinformował w sobotę rano lubelski sanepid. W ciągu ostatniej doby w naszym regionie stwierdzono 14 nowych zachorowań.

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym regionie dotyczą:

  • kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Białej Podlaskiej, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • trzech kobiet w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu opolskiego, z kwarantanny granicznej,
  • mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu parczewskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu opolskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu opolskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

W kraju mamy 305 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Są to osoby z województw:

  • śląskiego (77),
  • małopolskiego (53),
  • mazowieckiego (45),
  • wielkopolskiego (43),
  • łódzkiego (34),
  • lubelskiego (14),
  • podkarpackiego (9),
  • opolskiego (8),
  • lubuskiego (6),
  • pomorskiego (4),
  • zachodniopomorskiego (4),
  • warmińsko-mazurskiego (2),
  • kujawsko-pomorskiego (2),
  • dolnośląskiego (2),
  • podlaskiego (2).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem w miejscowościach: Biała Podlaska, Zgierz, Siedlce, Tychy, Turek i Mońki. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

od 16 lat
Wideo

Akcja czad / DZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski