Koronawirus zweryfikował plany remontowe w lubelskiej elektrociepłowni. Dyrekcja uspokaja: - Nie przerywamy produkcji

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Elektrownia na Wrotkowie należy do spółki PGE Energia Ciepła
Elektrownia na Wrotkowie należy do spółki PGE Energia Ciepła mat. nadesłane
Prawie 200 większych i mniejszych prac przewiduje tegoroczny harmonogram remontów w elektrociepłowni Lublin-Wrotków. Z powodu pandemii koronawirusa dyrekcja zakładu musiała podzielić zaplanowane prace na dwa okresy.

W elektrociepłowni na Wrotkowie trwa intensywny okres remontowy. Pierwszy etap prac rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. Najważniejsze zadania zaplanowane w tym czasie do realizacji to remont kapitalny chłodni wentylatorowej oraz prace remontowe kotła odzyskowego. Drugi etap prac, przeprowadzenie przeglądu średniego turbozespołu gazowego, przesunięto na październik.

- Ze względu na pandemię Covid-19 planowy, coroczny przegląd turbiny gazowej oraz realizowane pozostałe do wykonania prace remontowe zostały wyjątkowo przesunięte na jesień. Wymuszą one w październiku kilkudniowy, postój bloku, który nie wpłynie na ciągłość dostaw ciepła z naszej elektrociepłowni do miejskiego systemu ciepłowniczego Lublina. W tym okresie ciepło będzie wytwarzane w kotłach wodnych - mówi Paweł Okapa, dyrektor Oddziału Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków.

Na ten rok zaplanowano także remonty i przeglądy kotłów wodnych. W maju przeprowadzono, zgodnie z harmonogramem, remont kotła WP-70 nr 2. Na lipiec zaplanowane są prace w kotle WP-70 nr 1, a na wrzesień przeglądy kotłów WP-120 Nr 3 i Nr 4.

- W tym roku prace remontowe prowadzimy w szczególnych warunkach, ponieważ nasz personel oraz pracownicy wykonawców zobowiązani są do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego obowiązującego na terenie elektrociepłowni. Stosowane są środki dodatkowej ochrony osobistej, a kontakt pomiędzy wykonawcami i naszymi pracownikami ograniczony jest do niezbędnego minimum - wyjaśnia Marek Mazur, dyrektor Techniczny Oddziału Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków.

Około 90 proc. ciepła produkowanego na Wrotkowie pochodzi z bloku opalanego paliwem gazowym. Instalacje zabezpieczają około 60 proc. potrzeb miejskiego systemu ciepłowniczego Lublina. Elektrociepłownia w pełni pokrywa maksymalne zapotrzebowanie całego miasta. Mimo remontów zakład nie przerywa produkcji.

Elektrownia na Wrotkowie należy do spółki PGE Energia Ciepła. Ta z kolei wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE. PGE jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła. Posiada 13 elektrociepłowni i sieci ciepłownicze o długości ok. 609 km.

Strefa Biznesu - Kiedy należy ci się odszkodowanie za opóźniony lot?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie