Koronę w starciu z Koroną założył MKS. Lublinianki wysoko pokonały drużynę z Kielc

AG
Wynikiem 36:23 zakończyło się domowe spotkanie MKS Perła Lublin z Koroną Handball Kielce.

Kielczanki były w stanie dotrzymać kroku zawodniczkom MKS jedynie w początkowej fazie meczu. W 6. minucie był jeszcze remis 3:3, ale później podopieczne Roberta Lisa zaczęły odjeżdżać rywalkom, najpierw na dwa-trzy gole różnicy, a do przerwy zdołały wypracować sobie siedmiobramkową przewagę, 15:8.

Druga połowa także upłynęła pod dyktando mistrzyń Polski, a po jej 10 minutach lublinianki prowadziły już 25:13. Do końcowej syreny MKS nie oddał inicjatywy przeciwniczkom i ostatecznie pokonał Koronę 36:23.

MKS Perła Lublin - Korona Handball Kielce 36:23 (15:8)

MKS Perła: Gawlik, Bešen - Rosiak 5, Łabuda 5, Urtnowska 5, Gęga 4, Kowalska 4, Matuszyczyk 4, Achruk 3, Nestsiaruk 2, Nocuń 2, Szarawaga 2, Moldrup. Kary: 2 min. Trener: Robert Lis.

Korona: Orowicz, Hibner, Nazimek - Syncerz 7, Więckowska 5, Charzyńska 4, Gliwińska 4, Skowrońska 1, Mochocka 1, Kędzior 1, Zimnicka, Janczyk, Strózik, Piwowarczyk, Homonicka. Kary: 2 min. Trener: Paweł Tetelewski.

Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf.

Widzów: 2000.