Koszykarki lubelskiej Pszczółki po znakomitym meczu pokonały ekipę z Gorzowa Wielkopolskiego

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin po znakomitym meczu pokonały w niedzielę przed własną publicznością ekipę InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 88:81 w kolejnej serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejsza w lubelskim zespole była amerykańska rozgrywająca Brianna Kiesel, która rzuciła aż 32 punkty, dodając do tego 6 zbiórek i 3 asysty.

Akademiczki fantastycznie rozpoczęły niedzielną potyczkę, prowadząc po trzech minutach gry 9:0. Niemoc rzutową gorzowianek przerwała dopiero Amerykanka Ariel Atkins, ale z chwilę trójką odpowiedziała Brianna Kiesel i lublinianki prowadziły 12:2. Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego nadal prezentowały się bardzo dobrze w ofensywie w pierwszej kwarcie, prowadząc 18:11, 25:18. W ostatniej minucie premierowej odsłony rywalkom udało się rzucić dwie trójki i przed drugą kwartą Pszczółka miała trzy oczka zaliczki (27:24).

Przyjezdnym na pierwsze prowadzenie udało się wyjść już po minucie gry w drugiej kwarcie (28:27), gdy celnie przymierzyła Atkins, a co gorsze dla akademiczek, gorzowianki w 14. minucie po celnym osobistym tej samej zawodniczki wygrywały już 36:29. Po kolejnych trzech minutach przyjezdne prowadziły 44:35, jednak podopieczne trenera Wojciecha Szawarskego w końcowych minutach drugiej kwarty praktycznie odrobiły straty, a wynik pierwszej połowy ustaliła Serbka Danajana Butulija (44:46).

Po zmianie stron początkowo trwała walka punkt za punkt i w 24. minucie na tablicy wyników był remis po 50. Wówczas lublinianki zanotowały serię 8:0 po rzutach za trzy punkty Butuliji i Julii Adamowicz oraz dwójce Kiesel, wychodząc na prowadzenie 58:50. Kolejne siedem oczek rzuciły jednak rywalki i mecz praktycznie rozpoczął się od nowa. Przed decydującą odsłoną to jednak Pszczółka była w komfortowej sytuacji, mając osiem punktów zaliczki (70:62).

Emocje sięgnęły zenitu w czwartej kwarcie, bowiem drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego w 34. minucie zbliżyła się do Pszczółki na zaledwie jeden punkt (72:73). Gospodynie ponownie odskoczyły rywalkom (82:76), a na półtorej minuty przed końcem meczu po dwóch celnych osobistych Kiesel prowadziły 86:79. W ostatniej minucie oba zespoły popełniały straty, a przyjezdne na 18 sekund przed zakończeniem tej konfrontacji kolejnym celnymi rzutami wolnymi dobiła fenomenalna Kiesel (88:81) i takim wynikiem zakończył się cały mecz.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 88:81 (27:24, 17:22, 26:16, 18:19)
Pszczółka: Kiesel 32, Greene 17, Adamowicz 14, Butulija 13, Rymarenko 7, Mistygacz 3, Poleszak 2, Szajtauer, Cebulska. Trener: Wojciech Szawarski
Enea: Atkins 24, Juskaite 14, Papowa 13, Fikiel 8, Zoll-Norman 7, Prezelj 6, Rytsikowa 5, Stelmach 2, Linskens 2, Dźwigalska. Trener: Dariusz Maciejewski
Sędziowali: Michał Sosin, Tomasz Trybalski, Michał Pietrakiewicz