Koszykarki lubelskiej Pszczółki wygrały wyjazdowe starcie z ekipą Politechniki Gdańskiej

Amerykanka Brianna Kiesel powróciła w sobotę na parkiety Energa Basket Ligi Kobiet po kontuzji Łukasz Kaczanowski
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonały w sobotę na wyjeździe drużynę Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską 86:57 w 23 kolejce rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Gdańszczanki w meczu z lubliniankami zagrały jednak w krajowym składzie, bez duetu swoich liderek, Amerykanek Maegan Conwright i Tiffany Wright Clarke, które zmagają się z drobnymi urazami oraz Finki Anniki Holopainen. Najskuteczniejsza w zespole Pszczółki była Kateryna Rymarenko, która zdobyła 23 pkt., dodając do tego 5 zbiórek i 6 asyst. Ukrainka rzuciła między innymi pięć trójek na 5 prób.

Sobotni pojedynek był wyrównany jedynie w pierwszej kwarcie, która zakończyła się 5-pumktową przewagą Pszczółki. W drugiej odsłonie lublinianki na początku zanotowały serię 15:0, wychodząc w 14 minucie na prowadzenie 38:18. Ostatecznie po pierwszej połowie podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego miały 19 oczek zaliczki (47:28). W pierwszych dwóch kwartach lubelskie akademiczki zanotowały bardzo dobrą skuteczność rzutów z gry na poziomie 59%. Pszczółka rzuciła między innymi 7 trójek na 11 prób (63%). Trzy z nich były dziełem Rymarenko, dwie reprezentantki Bośni i Hercegowiny Ireny Vrancić, a po jednej Julii Adamowicz i Martyny Cebulskiej.

W trzeciej kwarcie przyjezdne stopniowo powiększały prowadzenie i przed decydującą odsłoną wygrywały różnicą aż 33 pkt. (72:39). Miejscowe poderwały się jeszcze do boju na początku czwartej kwarty, notując serię 7:0. Doświadczone lublinianki nie pozwoliły jednak im na więcej i do końca starcia kontrolowały wydarzenia na boisku, wygrywając ostatecznie 86:57.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 57:86 (18:23, 10:24, 11:25, 18:14)
Politechnika: Koc 20, Strzelczyk 12, Śmietańska 6, Pyka 6, Krupa 3, Duszkiewicz 3, Haryńska 3, Ostrowska 2, Naczk 2, Bujniak, Stawicka. Trener: Rafał Knap
Pszczółka: Rymarenko 23, Adamowicz 14, Cebulska 13, Greene 12, Vrancić 8, Poleszak 5, Butulija 4, Mistygacz 3, Szajtauer 2, Kiesel 2. Trener: Wojciech Szawarski
Sędziowali: Janusz Calik, Dariusz Lenczowski, Karina Kamińska