Koszykarki lubelskiej Pszczółki wygrały wyjazdowy pojedynek z ligowym outsiderem

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin odniosły swoje piąte zwycięstwo w tym sezonie Łukasz Kaczanowski
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin od wyjazdowego zwycięstwa z ekipą Ostrovii Ostrów Wielkopolski 88:67 rozpoczęły rundę rewanżową w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. W zespole podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego najwięcej punktów zdobyła amerykańska środkowa Nikki Greene, dodając do tego 12. zbiórek. Było to piąte zwycięstwo lublinianek w tym sezonie.

Niedzielna potyczka rozpoczęła się od niespodziewanego prowadzenia gospodyń, które w 6. minucie wygrywały 11:8. Lublinianki po rzutach Amerykanek Brianny Kiesel i Nikki Greene odzyskały jednak prowadzenie, a po kolejnych dwóch minutach wygrywały już 18:13. W tym okresie połowę punktów dla akademiczek zdobyła wspomniana Greene. Wynik pierwszej kwarty jednym celnym rzutem osobistym ustaliła lubelska rozgrywająca Martyna Cebulska (22:17).

Miejscowe nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry i w 12. minucie doprowadziły do remisu po 22. Po przerwie na żądanie wziętej przez trenera Wojciecha Szawarskiego rzutem za trzy punkty popisała się Julia Adamowicz, ale szybko tą samą bronią odpowiedziała dla Ostrovii Katarzyna Motyl. Od tego czasu 11 punktów z rzędu zdobyła jednak Pszczółka, prowadząc w 15. minucie 36:25. Najwyższe 15-punktowe prowadzenie (49:34) przyjezdne osiągnęły w ostatniej minucie drugiej kwarty, a pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 51:34 dla Pszczółki.

Po zmianie stron ekipa z Koziego Grodu szybko odskoczyła na 58:39, a w 30 minucie po rzucie Dominiki Poleszak Pszczółka uzyskała najwyższe prowadzenie w tym meczu (70:46). Wynik trzeciej kwarty ustaliła celnym rzutem zza linii 6,75 m debiutująca w zespole Ostrovii Ukrainka Arina Bilotserkivska.

Czwartą kwartę team z Ostrowa Wielkopolskiego rozpoczął od prowadzenia 7:2 i o czas poprosił wówczas lubelski szkoleniowiec. Przerwa poskutkowała, gdyż Pszczółka zdobyła 12 punktów z rzędu i na cztery minuty przed końcem starcia miała aż 28 oczek zaliczki (84:56). Ostrovia zmniejszyła nieco straty w końcowych minutach, a mecz zakończył się ostatecznie 21-punktową wygraną akademiczek.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 67:88 (17:22, 19:27, 13:21, 18:18)
Ostrovia: Ossowska 11, Jackowska 10, Bilotserkivska 9, Kaczmarek 9, Jaworska 7, Wajler 6, Nowicka 6, Motyl 5, Joks 2, Podkańska 2. Trener: Mirosław Trześniewski
Pszczółka: Greene 18, Adamowicz 17, Kiesel 17, Mistygacz 11, Butulija 10, Rymarenko 7, Cebulska 6, Poleszak 2, Grygiel. Trener: Wojciech Szawarski