Koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin przegrały ostatni mecz fazy zasadniczej. W play-off zagrają z CCC Polkowice

szupti
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały wyjazdowe starcie z ekipą Ostrów Wielkopolski 78:88 w ostatnim meczu fazy zasadniczej Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejsza w zespole podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego była Nigeryjka Uju Ugoka, która zdobyła 27 punktów i zanotowała 12 zbiórek. Akademiczki zajęły szóste miejsce po fazie zasadniczej i w play-off zagrają z CCC Polkowice.

Środowy pojedynek lepiej rozpoczęły gospodynie, które wygrały pierwszą kwartę siedmioma oczkami (26:19). Lubelskie akademiczki w premierowej odsłonie tylko dwa razy były na prowadzeniu (17:15 i 19:18). Potem inicjatywę przejęły ostrowianki, kontynuując dobrą grę w drugiej kwarcie.

W 13. minucie przewaga Ostrovii wynosiła już 14 punktów (35:21), gdy dwa osobiste wykorzystała Monika Jasnowska. Pszczółka nie poddawała się jednak i pięć minut później przegrywała zaledwie dwoma oczkami (37:39). Do remisu po 39 doprowadziła w 19. minucie Serbka Dajana Butulija, ale pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie 3-punktowym prowadzeniem gospodyń (44:41), po celnym rzucie w końcowych sekundach Amerykanki Breanny Lewis.

Po zmianie stron podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego najpierw doprowadziły do remisu po 48, dzięki znakomitej grze Feyondy Fitzgerald, a chwilę potem wyszły na prowadzenie 50:48. Amerykańska rozgrywająca Pszczółki w pierwszych dwóch minutach zdobyła wszystkie punkty dla lublinianek. Od tego czasu trwała dość wyrównana walka, jednak cały czas na minimalnym prowadzeniu były akademiczki. Gospodyniom udało się jednak wyjść na prowadzenie na minutę przed końcem trzeciej kwarty (65:63), gdy rzutem zza linii 6,75 m popisała się Monika Naczk.

W decydującej odsłonie Ostrovia po półtorej minuty gry zwiększyła przewagę do 6 oczek (69:63), a w 33 minucie prowadziła już 74:65. Lublinianki zdobyły co prawda pięć punktów z rzędu, ale miejscowe w 37 minucie ponownie odskoczyły na 79:72, a następnie 82:74 i nie dały już sobie odebrać wygranej.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 88:78 (26:19, 18:22, 21:22, 23:15)
Ostrovia: Naczk 19, Motyl 19, Lewis 17, Ruljowa 12, Jasnowska 10, Mfoula 6, Joks 5, Nowicka, Kowalczyk. Trener: Vadim Czeczuro
Pszczółka: Ugoka 27, Butulija 17, Fitzgerald 16, Dorogobuzowa 8, Dobrowolska 3, Mistygacz 3, Kędzierska 2, Poleszak 2. Trener: Wojciech Szawarski

Po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego poznaliśmy dokładne pary ćwierćfinałowe play-off Energa Basket Ligi Kobiet! Seria do trzech zwycięstw rozpocznie się już we wtorek, 3 kwietnia.