Koszykarki Pszczółki pewnie pokonały przed własną publicznością ekipę Politechniki Gdańskiej

Koszykarki Pszczółki coraz lepiej spisują się w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet Łukasz Kaczanowski
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonały w hali MOSiR ekipę Sunreef Yachts Politechnikę Gdańską 74:54 w kolejnej serii spotkań rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. To druga z rzędu wygrana lubelskich akademiczek i zarazem trzecia w sezonie 2018/2019. Najskuteczniejsza w zespole podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego była amerykańska rozgrywająca Brianna Kiesel, która zdobyła 21 pkt, dodając do tego 4 zbiórki i 3 asysty. Debiut przed lubelską publicznością zaliczyła z kolei jej rodaczka Nikki Greene, kończąc potyczkę z 9 punktami i 6 zbiórkami na koncie.

Sobotni pojedynek był wyrównany tylko przez pierwsze cztery minuty, gdy gdańszczanki po rzucie Finki Anniki Holopainen wyszły na prowadzenie 8:7. Pszczółka zdobyła jednak siedem oczek z rzędu, wychodząc na prowadzenie 14:8. Do końca pierwszej kwarty akademiczki powiększyły jeszcze swoją przewagę do 11 oczek (23:12). Wynik premierowej odsłony ustaliła rzutem za trzy punkty Julia Adamowicz.

Po pięciu minutach drugiej kwarty gospodynie prowadziły już 38:20, po dwóch z rzędu rzutach zza linii 6,75 m. Najpierw celnie przymierzyła Ukrainka Kateryna Rymarenko, a za chwilę poprawiła Kiesel. Przed zejściem na przerwę przewaga Pszczółki wzrosła aż do 24 pkt., gdy dwa rzuty osobiste wykorzystała Martyna Cebulska.

Po zmianie stron lublinianki kontynuowały dobrą grę, prowadząc przed decydującą odsłoną różnicą 29 oczek (65:36). Ambitnym gdańszczankom udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki w ostatniej kwarcie, którą wygrały 18:9.

Pszczółka wygrała z Politechniką we wszystkich najważniejszych, średnich statystykach: rzuty z gry (46%-31%), rzuty za dwa (50%-31%), rzuty za trzy (40%-30%), rzuty osobiste (87%-85%) oraz zbiórki (42:29).

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 74:54 (23:12, 30:17, 12:7, 9:18)
Pszczółka: Kiesel 21, Rymarenko 15, Adamowicz 14, Greene 9, Cebulska 4, Szajtauer 4, Vrancic 3, Poleszak 2, Mistygacz 2, Grygiel, Datsko. Trener: Wojciech Szawarski
Politechnika: Conwright 12, Bujniak 12, Clarke 6, Koc 5, Holopainen 5, Pyka 2, Haryńska 4, Ostrowska 4, Gwizdała 3, Szymańska, Śmietańska. Trener: Rafał Knap
Sędziowali: Maciej Kotulski, Grzegorz Czajka, Tomasz Trybalski