Koszykarki Pszczółki po bardzo dobrym meczu wygrały wyjazdowe starcie z ekipą Artego Bydgoszcz

Amerykanka Brianna Kiesel zdobyła w potyczce z Artego Bydgoszcz 18 punktów
Amerykanka Brianna Kiesel zdobyła w potyczce z Artego Bydgoszcz 18 punktów Łukasz Kaczanowski
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrały w sobotę wyjazdowe starcie z ekipą Artego Bydgoszcz 76:72, rozegrane w ramach 18. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie trenera Wojciecha Szawarskiego była amerykańska rozgrywająca Brianna Kiesel, która rzuciła 18 punktów, dodając do tego 2 zbiórki i 4 asysty. To ósma wygrana akademiczek w sezonie 2018/2019.

Początek sobotniej konfrontacji był niezwykle wyrównany, a po 4 minutach gry na tablicy wyników widniał remis po 10. Następnie po dwóch celnych rzutach osobistych Julii Adamowicz, udanej akcji Ukrainki Kateryny Rymarenko oraz kolejnych celnych rzutach wolnych Amerykanki Brianny Kiesel, Pszczółka w 7. minucie wyszła na prowadzenie 16:10. Na 36 sekund przed końcem pierwszej kwarty, gdy celną trójką popisała się Adamowicz, a dwa osobiste wykorzystała amerykańska środkowa Nikki Greene, przewaga przyjezdnych wzrosła nawet do 9 oczek (21:12). Wynik premierowej odsłony ustaliła udanym rzutem zza linii 6,75 m Elżbieta Międzik.

Po dwóch minutach gry w drugiej kwarcie akademiczki prowadziły 27:21, po tym jak celnie za trzy punkty przymierzyła Rymarenko. Po kolejnych czterech minutach, gdy najpierw celnie za dwa rzuciła Adamowicz, a chwilę potem ta sama zawodniczka popisała się udaną trójką, akademiczki wygrywały już 34:24. Lublinianki nadal kontynuowały dobrą grę i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Pszczółki 39:31.

Po zmianie stron podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego w 13. minucie po rzucie Greene miały 11-punktową zaliczkę (44:33), a trzy minuty później po akcji dwa plus jeden Rymarenko prowadziły 50:38. W 28. minucie po kolejnej trójce Ukrainki ekipa z Koziego Grodu miała nawet 13 oczek zaliczki (56:43). Bydgoszczanki zanotowały jednak serię 9:0 i przed decydującą kwartą praktycznie zniwelowały straty (52:56).

Po 1,5 minuty gry Artego przegrywało już tylko 57:58, ale Pszczółka nie poddawała się i ponownie wyszła na 7-punktowe prowadzenie (64:57), gdy kolejną trójkę rzuciła niezawodna Rymarenko. Na 2 minuty przed końcem starcia po czwartym 3-punktowym rzucie tej samej zawodniczki oraz dwóch celnych osobistych Kiesel, przyjezdne prowadziły 70:64 i były coraz bliżej wygranej. Ostatecznie Pszczółka triumfowała 76:72, inkasując dwa niezwykle cenne punkty.

Artego Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 72:76 (15:21, 16:18, 21:17, 20:20).
Artego: Stanković 20, Międzik 15, Szott-Hejmej 12, Morrison 10, Radočaj 6, Hornbuckle 6, Poboży 2, Mcbride 1. Trener: Tomasz Herkt
Pszczółka: Kiesel 18, Rymarenko 17, Greene 17, Adamowicz 11, Butulija 7, Mistygacz 3, Poleszak 2, Cebulska 1, Szajtauer. Trener: Wojciech Szawarski
Sędziowali: Bartosz Puzoń, Jakub Pietrzak, Karina Kamińska