SZUPTIZaktualizowano
materiały organizatora
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrały przed własną publicznością z zespołem AZS Uniwersytet Gdański 70:50 w meczu 5. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet To trzecie zwycięstwo podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka w tym sezonie.

Lublinianki były zdecydowanymi faworytkami sobotniej konfrontacji, bowiem ich przeciwniczki to ligowy beniaminek, który w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa w ligowych rozgrywkach, ponosząc cztery wysokie porażki. Gdańszczanki dzielnie trzymały się jednak przez pierwsze dwie kwarty, bowiem przed zejściem na przerwę na tablicy wyników był remis 29:29. W 14. minucie przyjezdne po rzucie za trzy punkty Agaty Stępień prowadziły nawet 23:21.

W trzeciej kwarcie Pszczółka zaczęła stopniowo powiększać swoją przewagę (41:33, 52:36) i przed decydującą odsłoną wygrywała różnicą 14 pkt. (53:39). W czwartej kwarcie przewaga gospodyń wzrosła nawet do 24 oczek (69:45), a trener Krzysztof Szewczyk rotował cały czas składem. Lublinianki zwyciężyły ostatecznie 70:50.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Gdański 70:50 (18:15, 11:14, 24:10, 17:11)
Pszczółka: Degbeon 14, Day 12, Peterson 12, Popović 8, Labuckiene 9, Szott-Hejmej 7, Adamowicz 4, Pawłowska 3, Duchnowska, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk
AZS Uniwersytet: Formella 13, A. Kuras 10, Stępień 8, P. Kuras 6, Bączek 4, Szczęśniak 4, Ortiz 3, Kosalewicz 2. Trener: Wojciech Augustynowicz
Sędziowali: Paulina Gajdosz, Michał Kuzia, Mateusz Skorek