Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały drugi mecz w fazie play-off z CCC Polkowice

szupti
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin po wtorkowej wyjazdowej porażce z CCC Polkowice 66:100 w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off Energa Basket Ligi Kobiet, w środę także uległy rywalkom na ich parkiecie, tym razem 59:72. Najskuteczniejsza w ekipie akademiczek w drugim pojedynku była Serbka Dajana Butulija, która zdobyła 18 punktów, zaliczając do tego cztery asysty. Polkowiczanki w serii do trzech zwycięstw prowadzą już 2:0. Trzecie i ewentualnie czwarte spotkanie odbędzie się teraz w Lublinie (7-8 kwietnia).

Druga potyczka rozpoczęła się od dobrej gry Pszczółki, która po pięciu minutach gry prowadziła 11:9. Chwilę potem był jeszcze remis po 13, ale od tego czasu gospodynie zanotowały serię 10:0, wychodząc na prowadzenie 23:13. Ostatecznie po pierwszej kwarcie CCC wypracowało sobie 9-punktową przewagę (26:17).

W kolejnej odsłonie oba zespoły spisywały się bardzo słabo w ofensywie, a od 12 do 16 minuty żadnej z ekip nie udało się trafić celnie do kosza. Niemoc rzutową przełamała dopiero z osobistego Miljana Bojović i miejscowe wygrywały wówczas 27:19. 8-punktowa przewaga polkowiczanek utrzymała się już do końca drugiej kwarty (36:28).

Po zmianie stron podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego poderwały się do ataku i po trzech celnych rzutach wolnych Doroty Mistygacz oraz trójce Feyondy Fitzgerald zmniejszyły straty do zaledwie dwóch oczek (34:36). Zespół z Polkowic ponownie jednak zaczął odskakiwać i przed ostatnią kwartą prowadził różnicą 11 oczek (58:47).

W decydującej odsłonie faworyzowane polkowiczanki cały czas kontrolowały wydarzenia na parkiecie, choć ambitne lublinianki starały się jak mogły, żeby przegrać jak najniżej. Trio Fitzgerald-Butulija-Ugoka nie miało jednak wsparcia wśród swoich koleżanek, zdobywając w sumie 47 punktów z 59 całej drużyny.

CCC ponownie jak to miało miejsce w pierwszym starciu wygrało zdecydowanie z lubliniankami walkę w zbiórkach 40:28, a do tego miało znacznie lepszy procent w rzutach za dwa punkty (62% do 43%).

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 72:59 (26:17, 10:11, 22:19, 14:12)
CCC: Fagbenle 21, Bojović 10, Leciejewska 9, Ervin 8, Clark 8, Gajda 7, Puss 5, Spanou 2, Sandrić 2. Trener: Maroš Kovačik
Pszczółka: Butulija 18, Fitzgerald 15, Ugoka 14, Kędzierska 4, Dorogobuzowa 3, Mistygacz 3, Dobrowolska 2, Poleszak. Trener: Wojciech Szawarski