Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrały pewnie na wyjeździe z GTK Gdynia

AZS UMCS Lublin
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonały pewnie na wyjeździe ekipę GTK Gdynia 80:66, w meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Najskuteczniejsza w szeregach akademiczek była Słowaczka Ivana Jakubcova, która zdobyła 20 punktów, dodając do tego sześć zbiórek oraz jedną asystę.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka były zdecydowanymi faworytkami niedzielnego starcia w Gdyni i znakomicie wywiązały się z tego zadania, inkasując pewnie komplet punktów. Wynik meczu otworzyła celnym rzutem zza linii 6,75 m Amerykanka Kamiah Smalls, a po pięciu minutach gry, gdy celnie przymierzyła jej rodaczka Natasha Mack, Pszczółka miała już siedem oczek zaliczki (9:2). Pierwsza kwarta zakończyła się także 7-punktowym prowadzeniem lublinianek (15:8).

W drugiej kwarcie oba zespoły bardzo dobrze prezentowały się w ofensywie, zdobywając w tej części gry aż 55 pkt. W 12. minucie, gdy celnym rzutem popisała się Włoszka Martina Fassina, akademiczki wygrywały już 30:14. Taką samą przewagę miały cztery minuty później po udanym rzucie Mack (36:22). Na przerwę obie drużyny zeszły przy wyniku 45:33 dla ekipy z Koziego Grodu.

Druga połowa rozpoczęła się od serii 7:0 przyjezdnych. Najpierw celnie trafiła Fassina, a potem dwukrotnie Smalls i lublinianki prowadziły już różnicą 19 pkt. (52:33). Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty do gdyńskiego koszka celnie przymierzyła Słowaczka Ivana Jakubcova i drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka miała już 24 oczka zaliczki (68:44). W decydującej kwarcie lubelski szkoleniowiec dał pograć więcej zawodniczkom rezerwowym i gdyniankom udało się dlatego zmniejszyć nieco straty. Ostatecznie pojedynek zakończył się pewną wygraną lubelskich akademiczek 80:66.

GTK Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 66:80 (8:15, 25:30, 16:25, 17:10)

GTK: Żytkowska 15, Bazan 13, Ossowska 9, Niemojewska 7, Parzeńska 7, Szulc 6, Witkowska 5, dudek 2, Marcinkowska 2, Gilmajster. Trener: Jelena Skerović

Pszczółka: Jakubcova 20, Smalls 18, Fassina 16, Mack 15, Sklepowicz 4, Trzeciak 3, Kurach 2, Stanacev 2, Duchnowska, Kuczyńska. Trener: Krzysztof Szewczyk