Koszykarki Pszczółki przegrały w hali MOSiR z mistrzyniami Polski

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w hali MOSiR z Wisłą Can-Pack Kraków 46:51 (7:12, 10:16, 16:14, 13:9) w 13. kolejce Basket Ligi Kobiet. W meczu z krakowiankami nie zagrała kontuzjowana Dominika Owczarzak, ale za to po raz pierwszy w ekipie akademiczek zaprezentowała się nowa koszykarka – Marta Mistygacz, starsza siostra Doroty Mistygacz. 15 punktów i 10 zbiórek dla gospodyń zanotowała natomiast Nigeryjka Uju Ugoka.

Pojedynek rozpoczął się od bardzo słabej gry lublinianek w ofensywie, bowiem podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pierwsze punkty zdobyły dopiero po 3,5 minutach gry. Wisła tymczasem miała już na koncie 8 oczek. W pierwszej kwarcie oba zespoły grały zresztą ze słabą skutecznością, zdobywając w sumie 19 pkt. (7:12).

W drugiej kwarcie przyjezdne stopniowo powiększały przewagę, schodząc ostatecznie na przerwę z zaliczką 8 pkt. (17:25).

Po zmianie stron Pszczółka cały czas goniła rywalki i w 28 minucie przegrywała zaledwie 33:35. Do końca tej kwarty przyjezdne zdobyły jednak siedem oczek z rzędu i przed decydującą odsłoną prowadziły 42:33.

Mistrzynie Polski świetnie rozpoczęły czwartą kwartę, powiększając prowadzenie do 16 oczek (49:33) i praktycznie było już po meczu. Pszczółka poderwała się jeszcze do ataku, ale na odrobienie strat zabrakło już czasu.

PSZCZÓŁKA POLSKI CUKIER AZS UMCS LUBLIN - WISŁA CAN PACK-KRAKÓW 46:51 (7:12, 10:16, 16:14, 13:9)
PSZCZÓŁKA: Ugoka 15, Boyd 10, Dorogobuzowa 9, Jujka 8, Dobrowolska 2, M. Mistygacz 2, Madgen, D. Mistygacz

WISŁA CAN-PACK: Simmons 14, Kobryn 11, Morrison 11, Szott-Hejmej 7, Ben-Abdelkader 5, Ygueravide 3, Misiuk, Szumełda-Krzycka