Koszykarki Pszczółki wygrały pewnie wyjazdowy pojedynek z zespołem Wisły Kraków

SZUPTIZaktualizowano
Wisła Kraków twitter
Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonały w sobotę na wyjeździe Wisłę Kraków 70:52 w meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. To piąta wygrana lubelskich akademiczek w tym sezonie. Najskuteczniejsza w Pszczółce była tym razem Amerykanka Alexis Peterson, która zdobyła 20 punktów, dodając do tego 7 zbiórek i 3 asysty.

Sobotnia potyczka rozpoczęła się nie najlepiej dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka, bowiem lublinianki po dwóch minutach gry przegrywały 2:7. W 6 minucie po udanym rzucie Amerykanki Briany Day przyjezdne zbliżyły się do gospodyń na różnicę jednego oczka (8:9), a chwilę potem po celnej trójce Julii Adamowicz, celnym osobistym Litwinki Giedre Labuckiene oraz dwóch punktach Agnieszki Szott-Hejmej objęły prowadzenie 14:9. Pierwsza kwarta zakończyła się ostatecznie wynikiem 17:11 dla Pszczółki.

W drugiej kwarcie lublinianki zaczęły stopniowo powiększać przewagę, która w 15 minucie po celnym osobistym amerykańskiej rozgrywającej Alexis Peterson wynosiła już 17 pkt. (32:15). Ta sama zawodniczka ustaliła wynik pierwszej połowy, po której team trenera Krzysztofa Szewczyka miał aż 19 oczek zaliczki (41:22). Co ciekawe prowadzenie akademiczek było dość wysokie, pomimo, że nie trafiły one aż siedmiu rzutów osobistych na 21 prób oraz popisały się zaledwie jedną celną trójką na 8 prób. Ekipa z Lublina wygrała za to zdecydowanie w pierwszych dwóch kwartach walkę w zbiórkach 28:16.

Wiślaczki wygrały co prawda trzecią kwartę 21:20, ale przed decydującą odsłoną to Pszczółka była cały czas na wysokim prowadzeniu 61:43. To oznaczało, że tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać lubliniankom tego dnia zwycięstwo w Grodzie Kraka. W czwartej kwarcie lubelskie akademiczki cały czas kontrolowały wydarzenia na boisku, wygrywając pewnie cały mecz 70:52.

Wisła Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 52:70 (11:17, 11:24, 21:20, 9:9)
Wisła: Vaughn 17, Wells 17, Ziętara 6, Meškonytė 5, Trzeciak 3, Grzenkowicz 2, Las 2, Puter, Jakubiuk. Trener: Stefan Svitek
Pszczółka: Peterson 20, Labuckiene 10, Sklepowicz 8, Day 8, Degbeon 8, Popović 7, Adamowicz 6, Szott-Hejmej 3, Pawłowska, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk
Sędziowali: Roman Putyra, Karina Pełka, Bogna Podkowińska