Koszykarki Pszczółki zakończyły sezon zasadniczy efektowną wygraną. We wtorek startuje już faza play-off

W sobotę zakończyła się runda zasadnicza Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w ostatniej kolejce rozgromiły przed własną publicznością zdekompletowany zespół PGE MKK Siedlce 102:58. Siedlczanki do Koziego Grodu przyjechały bowiem w zaledwie 8-osobowym składzie. Najskuteczniejsza w szeregach podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego była tym razem Ukrainka Kateryna Rymarenko, która rzuciła 16 pkt.

Przed sobotnią konfrontacją było wiadomo, że lubelskie akademiczki są już pewne ósmego miejsca po sezonie zasadniczym i wiadomo, że w ćwierćfinale zagrają z CCC Polkowice. Z kolei PGE MKK przed tym starciem wiedział, że zakończy sezon na 11. miejscu.

Początek potyczki nie zapowiadał tak łatwego zwycięstwa Pszczółki, bowiem siedlczanki po blisko ośmiu minutach gry przygrywały tylko 10:11. W pierwszej kwarcie gospodyniom udało się jeszcze jednak wypracować 11-punktową przewagę (26:15), a wynik premierowej odsłony ustaliła Serbka Dajana Butulija, rzucając celnie zza linii 6,75 m.

Drugą kwartę kolejną trójką otworzyła Butulija, a za chwilę rzutem za trzy punkty popisała się Julia Adamowicz i było już 32:17 dla podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego. Przyjezdne co prawda walczyły bardzo ambitnie, ale przed zejściem na przerwę, Pszczółka prowadziła różnicą 22 pkt. (49:27).

Po zmianie stron akademiczki nadal dobrze prezentowały się w poczynaniach ofensywnych, zwiększając stopniowo przewagę. Po 30 minutach gry lublinianki wygrywały 75:42, a trener Pszczółki rotował zawodniczkami, bowiem do tego czasu na parkiecie pojawiło się już dwanaście, zgłoszonych do meczu zawodniczek teamu z Koziego Grodu. W czwartej kwarcie nadal trwała egzekucja miejscowych, a barierę 100 pkt., celnym rzutem złamała Dominika Poleszak na minutę przed zakończeniem meczu. Ta sama zawodniczka ustaliła też wynik spotkania.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - PGE MKK Siedlce 102:58 (26:15, 23:12, 26:15, 27:16)
Pszczółka: Rymarenko 16, Kiesel 15, Butulija 13, Adamowicz 12, Greene 10, Poleszak 10, Szajtauer 9, Grygiel 6, Datsko 5, Cebulska 4, Vrancić 2, Mistygacz. Trener: Wojciech Szawarski
PGE MKK: Mołłowa 25, Urbaniak 12, Ikstena 10, Omerbaśić 7, Bacik 4, Mołłov, Zieniewska. Trener: Teodor Mołłov
Sędziowali: Karina Pełka, Tomasz Tybor, Mateusz Skorek
Widzów: 400

Po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego poznaliśmy dokładne pary ćwierćfinałowe play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Seria do trzech zwycięstw rozpocznie się już we wtorek 2 kwietnia.