Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków za mocne dla Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin (ZDJĘCIA)

Nie było niespodzianki w meczu 3. kolejki nowego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrały bowiem przed własną publicznością z ekipą Wisły Can-Pack Kraków 56:66. Tym razem najskuteczniejszą zawodniczką w zespole podopiecznych trenera Wojciecha Szawarskiego była Serbka Dajana Butulija, która rzuciła 21 pkt. To druga z rzędu porażka lubelskich akademiczek w obecnych rozgrywkach.

Środowa potyczka miała dodatkowy smaczek, gdyż trenerem krakowianek jest obecnie Krzysztof Szewczyk, który jeszcze w sezonie 2016/2017 prowadził zespół Pszczółki. Lublinianki bardzo dobrze rozpoczęły pojedynek z Wiślaczkami, prowadząc po trójce Butulji w 5 minucie gry 11:8. W tym momencie nagle coś zacięło się w drużynie gospodyń, bowiem do końca pierwszej kwarty punkty zdobywały już tylko przyjezdne, notując serię 9:0.

W drugiej odsłonie Pszczółka rozpoczęła odrabianie strat i w 13 minucie po celnym rzucie Bośniaczki Ireny Vrancic wyszła na prowadzenie 20:19. Od tej pory trwała wyrównana walka, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Ostatecznie przed zejściem na przerwę Wisła po rzucie Amerykanki Jordin Canady miała 4 oczka zaliczki (32:28).

Po zmianie stron team spod Wawelu wypracował sobie szybko 12-punktową zaliczkę (42:30), a po rzucie Hiszpanki Marii Conde przewaga krakowianek w 28 minucie wynosiła już 16 pkt. (52:36) i coraz bardziej malały nadzieje miejscowych na wygraną. Lublinianki jeszcze raz jednak poderwały się do ataku i ze stanu 40:57, doprowadziły do wyniku 52:57 na trzy minuty przed końcem starcia, rzucając 12 punktów z rzędu. Rywalki ponownie jednak odskoczyły i nie dały już sobie odebrać zasłużonej wygranej.

Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego bardzo słabo rzucały za trzy punkty, trafiając tylko 2 razy na 16 prób. Wisła z kolei oddała 8 celnych trójek. Przyjezdne miały również lepszy procent rzutów z gry - 41,7%, przy 31,3% Pszczółki. Akademiczki przegrały również walkę w zbiórkach 33:41.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - Wisła Can-Pack Kraków 56:66 (11:17, 17:15, 12:22, 16:12)

Pszczółka: Butulija 21, Kiesel 12, Adamowicz 9, Rymarenko 4, Mistygacz 2, James 2, Szajtauer 2, Vrancic 2, Poleszak 2. Trener: Wojciech Szawarski

Wisła: Niedźwiedzka 18, Conde 17, Canada 14, Rodriguez 8, Russel 7, Mujović 2, Oroszová, Araujo. Trener: Krzysztof Szewczyk

Sędziowali: Michał Chrakowiecki, Karina Kamińska, Tomasz Trybalski.