Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin nadal niepokonani we własnej hali w rozgrywkach Suzuki 1. Ligi

Start Lublin
Szóste spotkanie i szósta wygrana AZS UMCS Start II Lublin na własnym parkiecie. Beniaminek Suzuki 1 Ligi Mężczyzn pewnie pokonał w środowym starciu ekipę WKK Wrocław 83:67. Najskuteczniejszy w szeregach lublinian był Bartłomiej Pelczar, który rzucił 25 punktów, w tym sześć trójek.

Środowy pojedynek był niezwykle wyrównany przez pierwsze pięć minut, jednak w kolejnej minucie po dwóch celnych rzutach Bartłomieja Pelczara oraz jednym Damiana Jeszke, lublinianie wypracowali sobie sześć oczek zaliczki (18:12). Końcowe minuty pierwszej kwarty także należały do gospodarzy, którzy po premierowej odsłonie wygrywali różnicą 12 pkt. (32:20).

Druga kwarta początkowo układała się także po myśli podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego, a po rzucie Krzysztofa Wąsowicza, miejscowi prowadzili już w 13. minucie 36:21. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i na dwie minuty przed zakończeniem tej części gry złapali kontakt z ekipą AZS UMCS II Start (39:40). Do końca drugiej odsłony trafił już tylko Karol Obarek i w efekcie gospodarze przed zejściem na przerwę wyrywali 42:39.

Wynik trzeciej kwarty celną trójką otworzył Pelczar, ale kolejne pięć punktów z rzędu zdobyli wrocławianie i tablica wyników pokazywała rezultat 46:44 dla lublinian. W 25. minucie po rzucie Jeszke, ekipa z Koziego Grodu ponownie wygrywała sześcioma oczkami (50:44).

Cztery i pół minuty później, gdy do kosza zza linii 6,75 m trafili, najpierw Karol Obarek, a za chwilę Bartłomiej Nycz, przewaga miejscowych wzrosła aż do 20 pkt. (67:47). Przed decydującą odsłoną lubelski zespół powiększył jeszcze prowadzenie do 22 oczek, gdy dwukrotnie celnie z rzutów osobistych przymierzył Wąsowicz (71:49).

W ostatniej kwarcie team trenera Przemysława Łuszczewskiego cały czas kontrolował wydarzenia na boisku, wygrywając ostatecznie 83:67. Gościom dopiero w ostatnich minutach udało się nieco zmniejszyć straty do lublinian.

AZS UMCS Start II Lublin - WKK Wrocław 83:67 (32:20, 10:19, 29:10, 12:18)

AZS UMCS Start II: Pelczar 25, Obarek 16, Jeszke 14, Wąsowicz 12, Myśliwiec 6, Nycz 6, Gospodarek 4, Ziółko, Barnuś, Pszczoła, Grzesiak, Ciechociński. Trener: Przemysław Łuszczewski

WKK: Patoka 15, Ochońko 13, Madray 12, Prostak 11, Chrabota 9, Jędrzejewski 4, Wilczek 3, Kubiak, Wątroba, Matusiak. Trener: Łukasz Dziergowski

Sędziowali: A. Maj, M. Czernek, B. Koralewski