Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin pokonali przed własną publicznością ekipę Sensation Kotwica Kołobrzeg. Zobacz zdjęcia

Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin pokonali przed własną publicznością ekipę Sensation Kotwica Kołobrzeg 74:70, w meczu 9. kolejki Suzuki 1. Ligi. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego przerwali tym samym serię sześciu zwycięstw z rzędu kołobrzeżan. Najskuteczniejszy w szeregach lublinian był Mikołaj Stopierzyński, który zdobył 31 punktów, dodając do tego 6 zbiórek i 3 asysty.

Lubelska drużyna odniosła czwarte zwycięstwo, w tym trzecie we własnej hali w kampanii 2021/22. Gospodarze prowadzili przez większą część spotkania, a kluczowa dla koońcowego rezultatu okazała się pierwsza kwarta, którą wygrał team trenera Przemysława Łuszczewskiego różnicą 12 oczek (25:13).

Goście co prawda rozpoczęli od prowadzenia 7:0, ale później inicjatywę przejęli lublinianie, wypracowując sobie nawet na początku drugiej kwarty 15-punktową zaliczkę (30:15). Po serii 9:0 kołobrzeżan, goście tracili w 14. minucie już tylko sześć punktów (24:30), a pięć minut później przegrywali zaledwie 31:34. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie 6-punktowym prowadzeniem miejscowych (41:35).

W trzeciej kwarcie przyjezdni próbowali zbliżać się do gospodarzy, ale nie potrafili dogonić dobrze dysponowanych lublinian, którzy przed decydującą odsłoną wygrywali 61:53. W 37. minucie Kotwica złapała kontakt z zespołem AZS UMCS Start II (65:67), jednak wówczas akcją dwa plus jeden odpowiedział Stopierzyński. Drużyna z Koziego Grodu nie pozwoliła sobie już wydrzeć z rąk zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 74:70.

AZS UMCS Start II Lublin - Sensation Kotwica Kołobrzeg 74:70 (25:13, 16:22, 20:18, 13:17)

AZS UMCS Start II: Stopierzyński 31, Ciechociński 16, Gospodarek 9, Obarek 9, Myśliwiec 4, Pszczoła 3, Wąsowicz 2, Nycz, Ziółko. Trener: Przemysław Łuszczewski

Kotwica: Śmigielski 16, Itrich 12, Jakubiak 11, Nelson 7, Pieloch 7, Kurpisz 4, Długosz 2, , Wieczorek 6, Wyszkowski 5. Trener: Rafał Frank

Sędziowali: Arkadiusz Wojna, Dominik Hałka, Radosław Myśliński