Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin przegrali wyjazdowe starcie z Dzikami Warszawa. Zobacz zdjęcia

Nie udał się wyjazd do stolicy koszykarzom AZS UMCS Start II Lublin. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego przegrali wyjazdowe starcie z Dzikami Warszawa 66:71, które zostało rozegrane w ramach 17. kolejki Suzuki 1. Ligi.

Lublinianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie w Warszawie, obejmując szybko prowadzenie 8:2 po dwóch trójkach z rzędu Bartłomieja Pelczara. Goście nie dali się już dogonić w pierwszej kwarcie, wygrywając premierową odsłonę 14:13.

Po czterech minutach gry w drugiej kwarcie gospodarzom udało się najpierw doprowadzić do remisu 20:20, a chwilę potem warszawianie po celnym osobistym i rzucie zza linii 6,75 m mieli już cztery oczka zaliczki (24:20). Od tego czasu świetną serię zaliczył Mikołaj Stopierzyński, zdobywając siedem punktów z rzędu i w efekcie tablica wyników pokazywała rezultat 27:24 dla gości. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walki i ostatecznie oba zespoły zeszły na przerwę przy wyniku remisowym 33:33.

Trzecia odsłona przebiegła po myśli podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego, którzy przed decydującą kwartą prowadzili pięcioma punktami (54:49). Wydawało się więc, że ekipa z Koziego Grodu ma już ten mecz pod kontrolą.

Warszawianie poderwali się jednak ponownie do ataku i na początku czwartej kwarty, gdy dwukrotnie trafili za trzy punkty, dogonili lublinian (55:55). Na niespełna sześć minut przed końcem meczu przyjezdni prowadzili jeszcze czterema oczkami (62:58), ale końcówka starcia należała już do Dzików, którzy wygrali ten okres 13:4 i cały pojedynek 71:66.

AZS UMCS Start II po porażce w stolicy zajmuje siódmą lokatę w tabeli Suzuki 1. Ligi, mając na koncie 24 pkt. (8 zwycięstw i 8 porażek). Liderem jest Rawplug Sokół Łańcut (30 pkt.), wyprzedzając trzy zespoły z takim samym dorobkiem punktowym - Sensation Kotwicę Kołobrzeg, Górnika Wałbrzych i GKS Tychy (po 28 pkt.).

Dziki Warszawa - AZS UMCS Start II Lublin 71:66 (13:14, 20:19, 16:21, 22:12)

Dziki: Majewski 19, Kuźkow 15, Grochowski 14, Nowakowski 12, Komenda 7, Kopycki 2, Łączyński 2, Mościcki, Piliszczuk. Trener: Krzysztof Szablowski

AZS UMCS Start: Pelczar 19, Jeszke 17, Stopierzyński 10, Wąsowicz 5, Myśliwiec 4, Gospodarek 4, Ciechociński 3, Ziółko 2, Nycz 2, Pszczoła. Trener: Przemysław Łuszczewski

Sędziowali: Ewa Matuszewska, Mirosław Wysocki, Mateusz Dukiel