Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin z drugą porażką w sezonie. Zobacz zdjęcia

PTG Sokół Łańcut
Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin ponieśli drugą porażkę w rozgrywkach Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego przegrali tym razem wyjazdowe starcie z ekipą Rawlplug Sokół Łańcut 69:83. W składzie lublinian zabrakło jednak kilku zawodników, będących na stałe w ekstaklasowej rotacji.

Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiej porażki ekipy AZS UMCS Start II, bowiem lublinianie prowadzili po 20. minutach gry pięcioma oczkami (39:35). Drużyna z Koziego Grodu bardzo dobrze prezentowała się w ofensywie, narzucając rywalom swój styl gry.

Po zmianie stron team trenera Przemysława Łuszczewskiego szybko odskoczył na dziesięć oczek, jednak gospodarze nie poddawali się i przed decydującą kwartą przegrywali tylko 55:58. Czwarta kwarta, to już zdecydowana dominacja miejscowych, którzy wygrali tę część gry aż 28:11 i cały mecz 83:69.

W meczu w Łańcucie z dobrej strony zaprezentował się wracający na Podkarpacie po 11 sezonach spędzonych w innych częściach Polski - Jacek Jarecki (16 pkt i 5 zbiórek). Kolejny raz aktywny w wielu strefach boiska był Marcin Nowakowski (16 pkt, 4 zbiórki i 7 asyst). Najlepsze statystycznie spotkanie na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn rozegrał natomiast w lubelskiej ekipie Tymoteusz Pszczoła (16 pkt i 6 zbiórek).

Po pięciu seriach spotkań AZS UMCS Start II jest jedynym beniaminkiem z wygraną (bilans 3:2) na koncie, zajmując piątą pozycję w tabeli Suzuki 1. Ligi. Pozostałe kluby debiutujące w rozgrywkach jeszcze swoich meczów nie wygrały.

W następnej kolejce lublinianie zagrają na wyjeździe z GKS Tychy. Starcie zostało zaplanowane w sobotę, 23 października.

Rawlplug Sokół Łańcut - AZS UMCS Start II Lublin 83:69 (12:18, 22:21, 21:19, 28:11)

Sokół: Nowakowski 16, Jarecki 16, Struski 14, Pisarczyk 8, Bręk 7, Wrona 8, Czerwonka 6, Szczypiński 4, Lis 2, Kulikowski 2. Trener: Dariusz Kaszowski

AZS UMCS Start II: Wąsowicz 17, Ciechociński 17, Pszczoła 16, Ziółko 8, Nycz 5, Gospodarek 3, Myśliwiec 3, Grzesiak, Kępka, Wachowicz. Trener: Przemysław Łuszczewski