Koszykarze AZS UMCS Start II wygrali na wyjeździe z Księżakiem Łowicz. Zobacz zdjęcia

Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin wygrali na wyjeździe z Księżakiem Łowicz 87:82, w meczu 18. kolejki Suzuki 1. Ligi.Najskuteczniejszy w szeregach lublinian był Karol Obarek, zdobywca 19 pkt.

Lublinianie bardzo dobrze rozpoczęli sobotni pojedynek i po rzucie Adama Myśliwca, prowadzili w 7. minucie 16:9. Po pierwszej kwarcie przewaga gości wynosiła natomiast sześć oczek (23:17). Po trzech minutach gry w kolejnej odsłonie, gospodarze wygrywali już 28:23. Ostatecznie oba zespoły zeszły na przerwę, przy wyniku remisowym 43:43.

Po zmianie stron przyjezdnym szybko udało się odskoczyć na cztery oczka (51:47), gdy kolejnym rzutem zza linii 6,75 m popisał się Bartosz Ciechociński. W kolejnych minutach wynik najczęściej oscylował wokół remisu, jednak przed decydującą odsłoną, to lublinianie mieli dwa punkty przewagi (64:62).

W czwartej kwarcie tylko na początku był remis 64:64, a potem cały czas na prowadzeniu był zespół z Koziego Grodu. Na minutę przed końcem meczu, miejscowi przegrywali zaledwie 80:82, ale wówczas udanym rzutem popisał się Damian Jeszke, a następnie ten sam zawodnik wykorzystał dwa osobiste. Rezultat meczu przypieczętował Bartosz Pelczar, wykorzystując jednego osobistego.

Księżak Łowicz - AZS UMCS Start II Lublin 82:87 (17:23, 26:20, 19:21, 20:23)

Księżak: Jankowski 25, Kobus 14, Dawdo 10, Fatz 8, Robak 8, Stanios 8, Krzywdziński 6, Motel 3, Kowalski, Świderski. Trener: Rafał Knap

AZS UMCS Start II: Obarek 19, Pelczar 17, Jeszke 17, Stopierzyński 15, Ciechociński 10, Myśliwiec 7, Wąsowicz 2, Ziółko, Gospodarek. Trener: Przemysław Łuszczewski

Sędziowali: Agata Maj, Karol Jaroński, Radosław Myśliński