Koszykarze Lublinianki Basketball z drugim zwycięstwem w sezonie na drugoligowych parkietach

szupti
Przemysław Gąbka
Reaktywowana w tym roku po 41 latach przerwy sekcja koszykówki Lublinianki odniosła swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2022/23. W meczu 10. kolejki II ligi grupy B, debiutujący na tym poziomie ligowym lubelski zespół pokonał Sokoła Grupę Avista Ostrów Mazowiecką 86:69.

Zespół prowadzony przez Kyle’a Moona rozpoczął piątką z Wiktorem Siemianiukiem, Maciejem Piątkowskim oraz trzema "weteranami" – Bartoszem Mudą, Mateuszem Wiśniewskim i powracającym po wieloletniej przerwie na lubelskie parkiety – Aleksandrem Mrozikiem, obecnym prezesem klubu.

Ten ostatni zdecydował się wspomóc młodą drużyną swoim doświadczeniem, które zdobywał m.in.: w AZS Lublin, Górniku Wałbrzych, MTS Basket Kwidzyn oraz w USA (liga szkół średnich, NCAA). Po piorunującym starcie Lublinianka szybko objęła prowadzenie 7:0, jednak z czasem do głosu doszli gracze przyjezdni, którzy wypracowali sonie kilka oczek przewagi. Po rzucie Macieja Piątkowskiego niemal z połowy, na zakończenie drugiej kwarty Lublinianka schodziła do szatni ze stratą jednego oczka (31:32).

Po zmianie stron goście nie wytrzymali tempa gry narzuconego przez lublinian. Dobrze rozbijana strefa i lepsza gra w obronie sprawiła, że gospodarze w pedwnym momencie odskoczyli rywalom, utrzymując prowadzenie do końcowego gwizdka i ostatecznie wygrali 86:69.

W trakcie spotkania nie zabrakło również atrakcji dla kibiców. Oprócz bezpłatnego popcornu i oprawy muzycznej, wraz z konferansjerką w koszykarskim klimacie (Michał Weather i Weather Brothers), zorganizowano również dwa konkursy z nagrodami dla publiczności. Pierwszy z nich to "skills challenge” dla dzieci (zwycięzca zabrał do domu piłkę do kosza), a drugi "rzuty za buty”, który został nierozstrzygnięty. Bon na kwotę 500 złotych na buty w dowolnym sklepie przeszedł do wygrania na kolejny mecz domowy Lublinianki.

Lublinianka Basketball Lublin – Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 86:69 (11:14, 20:18, 24:19, 31:18)

Lublinianka: Siemianiuk 27, Wiśniewski 14, Piątkowski 14, Muda 10, Wierzbicki 8, Mrozik 5, Glonek 4, Bęben 2, Kępiński 2. Boroday, Grabarczyk Trener: Kyle Moon

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0